Co jeszcze może dla ciebie zrobić twój deweloper?

Zakup mieszkania to skomplikowany proces. W transakcję trzeba zaangażować kilka stron, z których każda ma swoje określone interesy. Coraz częściej okazuje się, że pomoc dewelopera w koordynacji zawarcia umowy z bankiem i fachowcami umożliwia uniknięcie wielu błędów typowych dla niedoświadczonych inwestorów.

Zabezpieczenie środków na rachunkach powierniczych

Dzięki obowiązującym przepisom Ustawy o ochronie praw nabywców lokali i domów jednorodzinnych zwanej potocznie ustawą deweloperską, transakcje na rynku pierwotnym stały się prawdopodobnie najbezpieczniejszymi na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dzieje się tak za sprawą obowiązku informacyjnego oraz zaangażowaniu notariuszy w proces zawierania umowy deweloperskiej. Ponadto środki, jakie nabywca wpłaca na poczet umowy, są deponowane na specjalnym rachunku powierniczym, który deweloper jest zobowiązany założyć dla każdej realizowanej inwestycji.

Wsparcie na etapie komunikacji z bankiem

Ścisła współpraca deweloperów z instytucjami finansowymi umożliwia im także pomoc w zawarciu korzystnej umowy kredytowej. Deweloperzy w Warszawie coraz częściej koordynują w imieniu klientów obieg dokumentów dotyczących wybranej nieruchomości tak, aby możliwe było szybkie złożenie kompletnego wniosku, potwierdzenie zdolności kredytowej i zawarcie umowy o kredyt hipoteczny. Jednocześnie nabywcy mają pełną dowolność co do wyboru banku i oferty zgodnie z ich preferencjami. Klienci w Warszawie szczególnie doceniają wsparcie deweloperów w komunikacji z bankiem w przypadku transakcji, które w ramach kredytu mają finansować także wykończenie mieszkania.

Negocjacje z fachowcami

Podpisanie umowy na najlepsze mieszkanie w inwestycji i wybór oferty finansowania to jeszcze nie koniec. Zakup mieszkania w nowej inwestycji daje kupującym możliwość dopasowania lokalu w pełni do swoich potrzeb. Wokół problemów z aranżacją mieszkań, zakupem materiałów i koordynacją prac poszczególnych fachowców krążą jeżące włos na głowie legendy. Poza tym niektórzy nabywcy zwyczajnie nie znają się na tym i nie mają na to czasu. Prawdopodobnie dlatego deweloperzy w Warszawie coraz częściej sprzedają lokale z projektem aranżacji i usługą wykończenia realizowaną przez profesjonalnego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *