Jak płacić telefonem?

Chcesz płacić telefonem? Żaden problem!

Płatność telefonem jest jedną z najwygodniejszych form płatności, gdyż nie potrzebujemy mieć przy sobie ani portfela z namacalną gotówką, dzięki czemu nie musimy się bać, że zgubimy pieniądze lub zostaniemy okradzeni, nie potrzebujemy nawet karty kredytowej, do tego wystarczy sam telefon i dostęp do internetu.

Aby móc płacić telefonem niezbędne będzie posiadanie konta w banku, jeśli już je mamy, należy wpłacić na konto odpowiednią dla nas kwotę pieniężną. Aby móc korzystać z płatności telefoniczny musimy posiadać na własnym telefonie aplikacje naszego banku, w aplikacji należy się zalogować. I w zasadzie to kończy się całą filozofia.

Jak płacić zbliżeniowo?

Aby wykonywać płatności zbliżeniowe nasz telefon musi posiadać funkcję NFC, która to umożliwia. Jeżeli ją posiadamy to reszta jest już banalnie prosta. Przy kasie podczas płacenia wystarczy powiedzieć, że chcemy zapłacić kartą, włączamy na telefonie funkcję NFC, zbliżamy górną część telefonu do ekrany i to wszystko. Jeśli cena do zapłaty przekracza 50 zł na ekranie telefonu włączy nam się aplikacja banku i będziemy musieli wpisać PIN aby transakcja przebiegłą pomyślnie.

Płatność BLIKIEM

Blik jest to również wygodny sposób płatności w sklepach stacjonarnych, a w internecie jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób płatności.

Płatność BLIKIEM w sklepie stacjonarnym.

Do tego również jest niezbędna aplikacja banku. Podczas płacenia przy kasie mówimy, że chcemy zapłacić BLIKIEM, włączamy aplikacje banku, wybieramy blik, wygeneruje się tam 6 cyfrowy kod który należy wpisać w terminalu i potwierdzić zielonym przyciskiem, należy też potwierdzić transakcje w telefonie wpisując PIN do aplikacji bankowej.

Płatność BLIKIEM w sklepie internetowym.

Gdy przejdziemy do opcji płacenia za nasze zamówienie w sklepie internetowym, mamy do wyboru opcje płatności BLIKIEM, po wybraniu tej opcji należy wejść na telefonie w aplikacje banku, wybrać „BLIK” i przepisać 6 cyfrowy kod z aplikacji na stronę sklepu, to wszystko należy potwierdzić 4 cyfrowym PIN’em do banku. Transakcja przeprowadzona pomyślnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *