Jak urządzić recepcję salonu fryzjerskiego?

Biel, a może pastelowe odcienie? Postawić na minimalizm, czy może styl glamour? Stosować się do zasad feng shui czy działać zgodnie z własnym wyczuciem estetyki? Na jaki styl się zdecydować? Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie. Aby jednak nieco ułatwić wam aranżację wnętrza, przygotowaliśmy krótki poradnik. Podpowiemy, jak urządzić recepcję w salonie fryzjerskim i na, co zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych elementów.

Pierwsze wrażenie – zadbaj o każdy szczegół

Pierwsze wrażenie ma znaczenie, i to ogromne! To od niego zależy, jak klienci odbiorą twój salon i sprawi, iż z chęcią do ciebie powrócą. Elegancka, spójna recepcja to bowiem prawdziwa wizytówka każdego prężnie działającego salonu fryzjerskiego. Klienci często podejmują decyzję na podstawie doświadczeń, z jakimi mierzą się już na wstępie. Dlatego tak ważna jest dbałość o nawet najmniejszy szczegół. Jeśli nie podkreślisz swojego profesjonalizmu, nie zaaranżujesz odpowiednio wnętrza i nie dopieścisz salonu pod każdym względem, nie zachęcisz klientów do wizyty w salonie. I choć recepcja nie ma bezpośredniego wpływu na jakość świadczonych usług, jest szczególnym miejscem w salonie fryzjerskim. Jak ją prawidłowo urządzić? Odpowiadamy!

Dobra organizacja przestrzeni

Recepcja jest prawdziwym sercem każdego salonu fryzjerskiego. To właśnie tam umawiamy wizyty czy dokonujemy płatności za wykonane usługi. Istotne, aby recepcja fryzjerska prezentowała się dobrze. Pod żadnym pozorem nie może stanowić przechowalni, w której pozostawimy wszystkie zbędne elementy! Im mniej przedmiotów na wierzchu, tym lepiej. Recepcja jest częścią reprezentatywną, a co za tym idzie, dobrze zorganizowana przestrzeń jest kluczowa. Wybranie odpowiednich mebli nie należy jednak do łatwych…

Jeśli szukasz markowych mebli fryzjerskich, zapoznaj się z najnowszą ofertą internetowego sklepu Modna Kaja – https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Znajdziesz tam profesjonalne meble do salonu fryzjerskiego, w tym myjnie fryzjerskie, fotele fryzjerskie, recepcje i wiele innych oryginalnych rozwiązań.

Meble fryzjerskie – co wybrać?

Szeroki wachlarz dostępnych na rynku rozwiązań nie ułatwia podjęcia decyzji. Jakie meble są bowiem kluczowe w kwestii aranżacji recepcji fryzjerskiej? Lada recepcyjna to podstawowy element wyposażenia recepcji. Bez tego ani rusz! Zwróć uwagę na jej funkcjonalność. Ważne, aby wybrany model był w pełni komfortowy dla pracownika, ale również trwały. Wysokiej jakości meble do salonu fryzjerskiego nadadzą pomieszczeniu charakteru, a także posłużą przez długie lata. Warto pomyśleć także o wygodnym siedzisku, zwłaszcza gdy mamy duży salon.

Elementy dekoracyjne

Pozytywny wpływ na wnętrze i jego odbiór mają akcenty dekoracyjne. Nastrojowe oświetlenie, muzyka relaksacyjna, świeże kwiaty… Recepcja jest miejscem, które rzuca się w oczy tuż po przekroczeniu progu. Zadbaj, by była schludna, a przede wszystkim spójna. Warto, by aranżacja recepcji wkomponowała się idealnie w cały wystrój.

Recepcja fryzjerska – gdzie?

Odpowiednie umiejscowienie recepcji fryzjerskiej jest bardzo ważne. Powinna znajdować się na wprost drzwi wejściowych lub nieopodal drzwi. Tak zaaranżowana recepcja jest gwarancją funkcjonalności. Klient od razu będzie wiedział, gdzie się udać i zostanie błyskawicznie obsłużony.

Zadbaj o potencjalnych klientów

Prawdziwą siłą każdego salonu fryzjerskiego jest doświadczony, wyszkolony personel. Recepcję powinny obsługiwać osoby kontaktowe, lubiące pracę z drugim człowiekiem. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego salonu fryzjerskiego, radzimy zatrudnić dodatkową osobę. Profesjonalna recepcjonistka nie tylko zadba o pozytywny odbiór salonu wśród potencjalnych klientów, lecz także wspomoże klientów w podjęciu decyzji czy zorganizuje czas pracy stylistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *