Jakie narzędzia do ogrodu wybrać? Podpowiadamy

Jesteś szczęśliwym posiadaczem przydomowego ogródka? A może dopiero przymierzasz się do zakupu domu z własnym kawałkiem zieleni? Niezależnie od tego, która z opcji jest Ci bliższa, musisz wiedzieć, w jakie narzędzia do ogrodu warto się zaopatrzyć, aby jego pielęgnacja przebiegała w sposób sprawny i szybki. Podpowiemy Ci dziś, jakie akcesoria i urządzenia wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Narzędzia elektryczne i spalinowe do ogrodu

Dzięki tego rodzaju narzędziom do ogrodu wiele prac wykonasz znacznie wygodniej i szybciej. Które z nich warto posiadać?

Kosiarka elektryczna

Urządzenie do koszenia trawy jest niezbędne w każdym ogrodzie, nawet tym niewielkim. Wybierając kosiarkę, zwróć uwagę na szerokość koszenia, jej zasięg oraz regulację wysokości. W przypadku większego trawnika sprawdzi się urządzenie o sporych gabarytach. Dobrym rozwiązaniem są również roboty koszące – zwłaszcza jeśli marzysz o pięknym i zadbanym trawniku, lecz nie masz czasu na jego regularną pielęgnację.

Kosa spalinowa

Żadna kosiarka nie jest w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki ogrodu. Z pomocą więc przychodzi kosa spalinowa, czyli sprzęt, który świetnie poradzi sobie nawet w trudno dostępnych zakątkach. Ponadto może być stosowany w celu usuwania uporczywych chwastów oraz twardej trawy. Jeżeli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym kupisz nie tylko samą kosę, lecz wszystkie potrzebne akcesoria, warto zapoznać się np. z asortymentem e-sklepu prestigetooles.pl. Według opinii wielu zadowolonych klientów jest to miejsce oferujące narzędzia do ogrodu i sprzęty renomowanych marek, które cechują się wysoką jakością oraz bezawaryjnym działaniem.

Ręczne narzędzia do ogrodu

Jedną z grup sprzętów przeznaczonych do pielęgnacji ogrodu są narzędzia ręczne. To najbardziej podstawowe wyposażenie, w które powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik zieleni.

Łopata i szpadel

Te akcesoria przydadzą się w wielu sytuacjach. Będą nieocenione zarówno w trakcie przekopywania rabat z kwiatami, grządek warzywnych, jak i kopania dołków pod krzewy i drzewa. Dobre narzędzie powinno być wyposażone w solidną łyżkę, która nie będzie wyginała się w trakcie kopania, a także w ostrą krawędź, umożliwiającą wbicie łopaty w ziemię. Nie bez znaczenia jest także trzonek – metalowy lub drewniany. Powinien być solidny oraz dopasowany do wzrostu osoby kopiącej.

Grabie i motyka

Grabie to kolejne wielofunkcyjne narzędzie do ogrodu. Wykorzystasz je podczas wielu prac m.in. do grabienia opadniętych liści, skoszonej trawy oraz do wyrównania powierzchni grządek przed zasiewem roślin. Warto wybierać modele, które charakteryzują się solidnym i trwałym wykonaniem.

Motyka z kolei polecana jest tym osobom, które przed swoim domem chcą mieć coś więcej niż trawnik i krzewy. To narzędzie przydaje się niezależnie od pory roku. Pozwala na przekopanie niewielkiego fragmentu ogrodu, szczególnie w tych miejscach, w których korzystanie z łopaty jest wykluczone. Służy także do delikatnego spulchniania ziemi w czasie upałów. Jeżeli chcesz, aby narzędzie to stało się jeszcze bardziej funkcjonalne, wybierz model, który z jednej strony ma ostrze, z drugiej zaś zęby.

Taczki

Kolejnym niezbędnym narzędziem ogrodniczym jest taczka. Jest ona niezwykle pomocna podczas przewożenia ziemi w workach, nawozów czy ziaren roślin. Przydaje się także podczas jesiennych porządków w ogrodzie, gdy konieczne jest usunięcie suchych liści czy obciętych gałęzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *