Jakie wybrać pieczątki dla pracowników?

Na terenie naszego kraju nie obowiązują zapisy prawne nakładające na przedsiębiorców obowiązek posługiwania się pieczątką firmową. Mimo to w praktyce brak pieczątki firmowej może się okazać uciążliwy. Dlatego, żeby ułatwić pracę sobie i swoim pracownikom zdecydowana większość przedsiębiorców zamawia pieczątki firmowe, a także pieczątki imienne i datowniki. Jakimi kryteriami należy się kierować podczas wyboru pieczątki firmowej? Jakie informacje zamieścić na stemplu i w jakiej technologii go wykonać, żeby uniknąć problemów z zasychającym lub rozmazującym się tuszem?

Nowoczesne pieczątki firmowe

Zdecydowana większość firmy rezygnuje z tradycyjnych stempli na rzecz automatów, które są bardziej wygodne w użytkowaniu i transporcie – pracownik może mieć je zawsze przy sobie, niezależnie do tego czy jedzie na spotkanie z klientem, czy też załatwić sprawy urzędowe. Automaty nie wymagają poduszki z tuszem, są czyste w przechowywaniu i teoretycznie zawsze gotowe do pracy. Niestety praktyka pokazuje, że automaty, z których nie korzystamy odpowiednio często mogą przejawiać tendencje do zasychania – wszystko zależy od jakości oprawy oraz zastosowanego tuszu. Zdarza się również, że jakość odbitki jest bardzo niska, w związku z czym informacje zawarte na pieczątce praktycznie nieczytelne. Żeby tego uniknąć możemy wybrać nowoczesne pieczątki firmowe wyrabiane w technologii błyskowej.

Technologia błyskowa

Przedsiębiorcy, którzy jako jedni z pierwszych sięgnęli po pieczątki wyrabiane w technologii błyskowej ma ją na jej temat różne zdanie. Wnika to z faktu, iż początkowo producenci opraw niewłaściwie dobierali urządzenia, materiały do naświetlania i tusze, co prowadziło do wyrobu pieczątek niskiej jakości. Na szczęście te czasy mamy już za sobą, a odpowiednio dopracowane maszyny do wyrabiania pieczątek Modico, właściwy dobór gum i tuszy pozwala nam oferować pieczątki firmowe, które są trwałe, wygodne w użytkowaniu i bardzo czytelne. W odróżnieniu od pieczątek wyrabianych tradycyjnymi metodami, pieczątki w technologii flash system gwarantują precyzyjnie odwzorowanie wszelkich detali, tak napisów, jak i grafiki.

Zalety pieczątek w systemie flash

Zalety pieczątek firmowych oraz stempli wykonywanych przy zastosowaniu technologii błyskowej są liczne – od krótkiego czasu wyrobu pieczątki, przez niewielki koszt produkcji pieczątek, aż po ich wysoką jakość i trwałość. Pieczątki wyrabiane w technologii flash bardzo często określa się mianem beztuszowych. Wynika to z faktu, iż w oprawie pieczątki nie znajdziemy żadnej poduszki, którą należy nasączać tuszem. Mimo to jedną pieczątkę możemy odbić nawet 25000 razy uzyskując wyraźną i czytelną odbitkę – to do 5 do 6 razy więcej odbić niż w przypadku tradycyjnego automatu samotuszującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *