Najlepsze osłony okienne na nadchodzący sezon

Osłony okienne pozwalają na piękne uzupełnienie aranżacji całego pomieszczenia. Dzięki nim można też zwiększyć funkcjonalność wnętrz położonych w domu czy mieszkaniu. Dlatego warto poświęcić chwilę ich wyborowi.

Obecnie na rynku można dostać wiele rodzajów osłon okiennych, dzięki czemu można bez problemu znaleźć taką osłonę, która idealnie będzie pasować do wyglądu pozostałych elementów znajdujących się we wnętrzu. Przekonaj się, jakie osłony okienne będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie.

Żaluzje drewniane – ponadczasowa elegancja do minimalistycznych wnętrz

Obecnie we wnętrzarstwie panuje trend na minimalistyczne wnętrza. Są one estetyczne, ale często też „chłodne”. Dlatego warto wybrać do nich elementy, które chociaż trochę je ocieplą i nadadzą im przytulnego charakteru. Tutaj warto postawić na produkty wykonane z naturalnego drewna w ciepłych odcieniach brązu. Przykładem mogą być żaluzje z drewnianymi lamelami. Mogą one mieć różną szerokość lameli, a drabinka może mieć formę sznurka lub taśmy. Można też dobrać kolor żaluzji tak, aby pasował idealni do innych elementów we wnętrzu. Dużą zaletą tego rodzaju żaluzji jest to, że można je montować bezinwazyjnie na ramie okiennej. Jeżeli to nie jest możliwe, montaż można wykonać do ściany lub do sufitu. Oprócz tego, żaluzje mogą być sterowane ręcznie lub zdalnie. Więcej na temat różnych sposobów sterowania żaluzjami przeczytasz na stronie cenionego, polskiego producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Rolety w kasecie – bezinwazyjny montaż, wiele możliwości wyboru

Bardzo modnym rozwiązaniem, którego popularność nie gaśnie od kilku już sezonów, są rolety w kasecie. Tutaj również istnieje możliwość montażu bezinwazyjnego. I to właśnie to w dużej mierze wpływa na popularność tego rodzaju rolet. Oprócz tego są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Są one wykonywane także z różnych tkanin. Tutaj na szczególną uwagę zasługują rolety w kasecie dzień noc. Są one wykonane ze specjalnej tkaniny składającej się z pasów. Na przemian są one przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Co przy odpowiednim manipulowaniu materiałem pozwala na lepszą kontrolę nad tym, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza domu. Dostępne są też oczywiście „pełne” rolety, które wykonane są m.in. z tkaniny żakardowej, zaciemniającej czy metalizowanej. Pełną gamę produktów można obejrzeć na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Plisy okienne – ciekawa propozycja do nowoczesnych aranżacji

Interesującą propozycją, która podkreśli nowoczesny charakter aranżacji mieszkania czy domu, są plisy okienne. Można je stosować zarówno w oknach klasycznych, jak i uchylnych czy dachowych. Wystarczy wybrać odpowiedni model. System sterowania tym produktem różni się od tego, co jest znane z klasycznych rolet. Tutaj materiał składa się w „harmonijkę”. Dzięki temu można go zaciągać zarówno od góry, jak i od dołu. To umożliwia ustawienie plisy na dowolnej pozycji na oknie. Można też wybierać różne rodzaje tkanin, z jakich wykonane są plisy. Bardzo chętnie wybierane są m.in. perłowe oraz zaciemniające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *