Tkanina powlekana PCV – idealny materiał na bannery reklamowe

Materiał przeznaczony do druku wielkoformatowego, zwłaszcza bannerów reklamowych, musi być bardziej wytrzymały niż standardowa tkanina. Takie reklamy często montowane są na zewnątrz, przez co są stale narażone na kontakt z niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jak zadbać o to, by banner reklamował nasze usługi nawet przez długi czas w nienaruszonym stanie? Świetnym rozwiązaniem będzie tkanina powlekana PCV!

Tkanina powlekana PCV – technologia wytwarzania

Polichlorek winylu (PCV) to syntetyczny polimer wykorzystywany do tworzenia tworzyw sztucznych. Substancja ta cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na czynniki biologiczne, dlatego też jej dodatek potrafi zamienić tkaninę w idealny materiał na bannery. PCV otrzymywane jest w wyniku polimeryzacji chlorku winylu, ale w jaki sposób powleka się nim tkaniny? W tym miejscu warto wspomnieć o rozróżnieniu na tkaniny laminowane i powlekane. Proces laminowania polega na przepuszczeniu materiału przez gorące wałki dociskające folię. Taki materiał na bannery będzie dość sztywny. Tkanina powlekana PCV jest mniej sztywna, za to bardziej wytrzymała. W tym przypadku na utkaną wcześniej siatkę poliestrową wylewa się płynną pastę PCV.

Właściwości i zastosowanie

Po co „zwykłą” poliestrową tkaninę pokrywa się warstwą polichlorku winylu? Oczywiście chodzi o zwiększenie żywotności materiału. Staje się on trwalszy i odporniejszy na zrywanie. Można więc zamontować stworzoną z jego wykorzystaniem reklamę na dworze, nawet w miejscach narażonych na porywy wiatru. Również ekspozycja na czynniki takie jak opady atmosferyczne czy promieniowanie słoneczne przez długi czas nie jest w stanie zaszkodzić reklamie. Tkanina powlekana PCV zyskuje wszystkie właściwości tworzyw sztucznych tworzonych z owego polimeru, a przy tym wciąż nadaje się do estetycznego druku wielkoformatowego.

Postaw na dobry materiał na bannery i ciesz się długookresową reklamą!

Materiał pokryty PCV jest tak uniwersalny, że możesz zastosować go wewnątrz i na zewnątrz, długo- lub krótkookresowo. Z oczywistych względów jest jednak wybierany tam, gdzie potrzeba czegoś naprawdę mocnego, będącego w stanie wytrzymać nawet do 3 lat ekspozycji na czynniki atmosferyczne. Tkanina powlekana PCV to materiał na bannery frontlit, backlit, mesh i blackout. Można wykorzystać ją do reklamy wielkoformatowej praktycznie każdego rodzaju. Jeśli więc szukałeś materiału na swoje bannery, śmiało możesz zaufać jakości tkanin powlekanych PCV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *