Z czego powinien składać się profesjonalny sprzęt do sprzątania?

Profesjonalny sprzęt do sprzątania znacznie podnosi efektywność pracy pracowników firm sprzątających i wszystkich zajmujących się utrzymywaniem czystości. Odpowiednie przygotowanie do pracy to przede wszystkim posiadanie sprawnych urządzeń, akcesoriów i środków chemicznych. Bez tego nawet najlepszy pracownik nie będzie w stanie należycie wywiązać się ze swoich obowiązków. Kwestię wyboru odpowiednich narzędzi sprzątających należy więc potraktować priorytetowo.

Sprzęt do sprzątania – dopasuj go do potrzeb

Oferta producentów firm sprzątających jest bardzo szeroka, ale nie wszystkie sprzęty są potrzebne każdemu. Wyposażenie trzeba oczywiście dopasować do potrzeb. Innych rzeczy będzie potrzebować pracownik sprzątający wielkie hale magazynowe, inny – biurowce, a jeszcze inny – mieszkania prywatne. Warto o tym pamiętać, aby nie tracić zbędnych środków na zakup drogiego sprzętu, np. dużych maszyn samojezdnych, które przy sprzątaniu małych powierzchni biurowych są całkowicie zbędne.

Co jest potrzebne do sprzątania?

W zależności od indywidualnych potrzeb, wyposażenie firmy sprzątającej może obejmować:

  • Akcesoria sprzątające – do tej kategorii zaliczamy gąbki, ściereczki (szczególnie polecane są te z mikrowłókna), mopy, szczotki, zmiotka, szufelka, ścierka do podłogi, miska, wiadro, worki na śmieci. Do tej grupy możemy również zaliczyć ręczniki papierowe.
  • Sprzęt sprzątający – ta grupa obejmuje zarówno podstawowe urządzenia, takie jak odkurzacz (zwykły lub przemysłowy), jak i typowe sprzęty przeznaczone do sprzątania powierzchni wielkoformatowych: polerki, szorowarki, wózki, parownice, zamiatarki. W przypadku firm specjalizujących się w sprzątaniu domów jednorodzinnych czy niewielkich biur zwykle nie są one niezbędne.
  • Profesjonalne środki czystości – potrzebne i niezbędne bez względu na specyfikę działalności. Szczególnie polecamy zakup środków o dużej pojemności oraz preparatów wielofunkcyjnych, które mogą być używane do czyszczenia różnych rodzajów powierzchni wodoodpornych. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla firm sprzątających. Warto również wybierać produkty z technologią O.N.T., której funkcją jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów.

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne środki do czyszczenia, które są z powodzeniem stosowane zarówno w magazynach i halach, jak i restauracjach, hotelach, biurach czy przedszkolach. Za pomocą wygodnej wyszukiwarki „Wybierz produkt” mogą Państwo łatwo znaleźć środek potrzebny do czyszczenia danej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *