5 powodów, dla których warto założyć własną firmę

Praca na etacie jednych zadowala, drugich – niekoniecznie. Doskonale to rozumiemy! Prowadzenie własnej działalności być może wielu z was przeszło już przez myśl… W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla was krótki poradnik, dzięki któremu dowiecie się, dlaczego warto założyć własną firmę! Z czym wiąże się założenie działalności gospodarczej i jakich korzyści możecie oczekiwać? Zobaczcie sami!

Założenie firmy – czy to trudne?

Wbrew pozorom założenie działalności do trudnych nie należy. Chodzi przede wszystkim o zarejestrowanie działalności, złożenie niezbędnych wniosków w zależności od jej charakteru czy uzyskanie pozwoleń i licencji. To jednak nie wszystko. Brak szefa, dowolne godziny pracy czy wysoki zarobki brzmią zachęcająco, nieprawdaż? Istnieje mylne przekonanie, iż prowadzenie własnego biznesu to zawsze dobry wybór. Nie zawsze tak jest! Istotne, aby mieć przede wszystkim dobry biznesplan i zaznajomić się z rynkiem. Jakie usługi czy produkty chcesz oferować użytkownikom? Czy jako klient sam skorzystałbyś z usług oferowanych przez twoją firmę? Czego oczekują potencjalni klienci i czym możesz wyróżnić się na rynku? Odpowiedzi na te pytania z pewnością przybliżą cię do otwarcia firmy i pozwolą zaistnieć na rynku. Nie przedłużając… Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto założyć firmę. Oto one!

Organizacja czasu

Prowadząc własną działalność gospodarczą, sam zarządzasz własnym czasem. Co to tak naprawdę oznacza? Nie każdy jest zwolennikiem pracy na etacie, gdyż może to wiązać się z poczuciem ograniczenia czy brakiem swobody. Będąc własnym szefem, decydujesz niemal o wszystkim! I choć dla wielu odpowiedzialność ta może okazać się zbyt duża, zwykle jest to uznawane za zaletę. Oczywiście nienormowane godziny pracy nie są równoznaczne z ciągłym odpoczynkiem czy małą ilości zadań to wykonania. Wręcz przeciwnie! Niekiedy właśnie ogrom pracy, z jakim pozostaje nam się zmierzyć, może być nieco przytłaczający. To jednak od ciebie zależy, ile czasu poświęcisz na rozwój firmy. Wiąże się to oczywiście z pracą na własny rachunek, która w przyszłości zaowocuje.

Planujesz założenie własnej firmy? Świetnie się składa! Firma Implemo – https://implemo.pl/ – zajmuje się wdrażaniem systemów ERP czy automatyzacji procesów, które wzniosą twoją firmę na jeszcze wyższy level!

Łatwość w nawiązywaniu współpracy

Posiadanie własnego biznesu wiąże się oczywiście z zaangażowaniem na 100% i wieloma trudnościami zwłaszcza w początkowej fazie… Niemniej jednak własna firma ułatwia podjęcie współpracy. Co mamy na myśli? Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku samozatrudnienia jest rozliczenia na podstawie B2B. Faktura to dość prosty sposób rozliczenia, dzięki któremu znikną wszelkie formalności.

Samozatrudnienie a kreatywność

Prowadzenie swojego biznesu to nie lada sztuka! O tym powie wam niemal każdy przedsiębiorca, który niegdyś sam rozpoczynał swoją przygodę z biznesem! Dlaczego tak często decydujemy się na założenie własnej firmy? W prowadzeniu firmy chodzi przede wszystkim o to, by zrobić coś, czego dotąd jeszcze nie było – coś, czego oczekują odbiorców, co zwróci ich uwagę i zachęci do korzystania z twoich usług. Posiadając własną firmę, masz duże pole do popisu. Ogranicza cię bowiem twoja własna wyobraźnia. Nieszablonowe podejście to klucz do sukcesu!

Leasing

Zaciągnięcie kredytu nie zawsze jest korzystnym rozwiązaniem. Leasing bardzo często już tak – zwłaszcza w przypadku samochodu. Wówczas istnieje możliwość rozliczania kosztów bez ograniczeń – kwota netto raty leasingowej może zostać wrzucona w koszty.

Forma opodatkowania

Rejestracja działalności gospodarczej nie jest trudna. Koniecznym jest jednak złożenie niezbędnych wniosków i dopełnienie wszelkich formalności, w tym właśnie określenie formy opodatkowania. W przypadku firm koszty związane z opodatkowaniem można stosunkowo obniżyć. Co więcej, podatki mogą zostać uiszczone kwartalnie. Nie ma obowiązku rozliczania się każdego miesiąca, co daje przedsiębiorcom swego rodzaju swobodę.

To oczywiście nie wszystko! Korzyści płynących z prowadzenia własnej można doszukiwać się niemal wszędzie. O ile opracujesz dobry biznesplan i przygotujesz się do wejścia na rynek – twoje zyski mogą być wręcz nieograniczone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *