Na czym polegają ugody z wierzycielami i jak mogą Tobie pomóc?

Negocjowanie pozasądowej ugody z wierzycielami nie figuruje na pierwszych miejscach w rankingu metod walki z długami. Ustępuje pożyczkom oddłużeniowym, czy kredytom konsolidacyjnym. Jednak często to, co wydaje się trudne, okazuje się najbardziej efektywne. Co należy wiedzieć o ugodach z wierzycielami? Jakie korzyści wynikają z zawarcia porozumienia? Zastanówmy się nad niezwykle skutecznym narzędziem, jakim jest renegocjacja warunków umowy między dłużnikiem a wierzycielem, dająca perspektywę na rozwiązanie sporu z korzyściami dla obu stron.

Czym jest ugoda z wierzycielem?

Dłużnik, który utracił zdolność do regularnej spłaty miesięcznych rat, boryka się z licznymi napomnieniami ze strony pożyczkodawców dążących do odzyskania swoich pieniędzy. Najgorszą możliwą reakcją będzie wówczas ucięcie kontaktu i nieodpowiadanie na wiadomości, co z pewnością poskutkuje uruchomieniem sporu sądowego i w dalszej kolejności – egzekucją komorniczą. Jednak uczciwe przyznanie się do trudności finansowych i wykazanie chęci regulacji zobowiązania potrafi zdziałać naprawdę wiele. Wierzyciele przyjmują zupełne inne podejście do osób, które podejmują wysiłek i wypełniają swoje zobowiązanie, niż wobec klientów, którzy „chowają głowę w piasek”, licząc na umorzenie zaległości bez konsekwencji.

Wierzyciele doskonale zdają sobie sprawę, że uzyskanie postanowienia sądowego wiąże się z długotrwałym procesem, na czas którego pieniądze pozostają zamrożone. Procedury windykacyjne niemal zawsze zaczynają się od próby porozumienia z dłużnikiem, który ma szansę renegocjacji warunków umowy.

Co warto negocjować w wierzycielem?

Przedmiotem negocjacji na linii wierzyciel – dłużnik staje się stworzenie rozmaitych ustępstw, które pozwolą łatwiej poradzić sobie z miesięcznymi ratami. Popularnymi zapisami w nowej umowie są m.in. wydłużenie terminu płatności, stworzenie nowego harmonogramu spłaty rat (zazwyczaj rozciągniętego w czasie), umorzenie części lub całości odsetek standardowych lub karnych, a nawet redukcja całkowitej kwoty zadłużenia. Stawka jest zatem spora, a negocjacje stanowią niezwykle skuteczną metodę z perspektywy obu stron umowy.

Decydując się na negocjacje z wierzycielami, warto odpowiednio się przygotować i poznać swoje prawa. Równie ważna będzie analiza osobistej sytuacji finansowej, która pozwoli określić wysokość maksymalną nowej miesięcznej raty.

Program Ulga od Długu – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Program Ulga od Długu idealnie wpisuje się w nurt rozwiązywania problemów w konstruktywny sposób, korzystny zarówno dla wierzyciela, jak i dłużnika. Zasady pakietu pomocowego Ulga od Długu opierają się na reprezentowaniu klientów w toku negocjacji z wierzycielem i wsparcie poprzez kancelarię prawną. Ulga od Długu opinie pozytywne zdobywa przede wszystkim za kompleksowe podejście do każdego klienta, dając mu klarowne perspektywy na systematyczną regulację zobowiązań. Negocjacje prowadzone przez specjalistów wykazują się dużo większą skutecznością niż argumentacja samego dłużnika. Prywatne konto stworzone na potrzeby programu pozwala na dokonywanie jednego miesięcznego przelewu, który posłuży do spłacania wszystkich zobowiązań. Warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w serwisie Ulga od Długu – program oddłużający, który uratował już finanse setek Polaków. Ulga od Długu opinie w aprobatywnym tonie zdobywa także od najważniejszych internetowych serwisów finansowych i informacyjnych w Polsce, co świadczy o profesjonalizmie i dużej efektywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *