Choinka bożonarodzeniowa – sztuczna czy żywa?

Przystrojona choinka od lat stanowi niejaki symbol Świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny to niezwykle pracowity okres, wypełniony rodzinną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem. Nic dziwnego, że wspólnymi siłami staramy się sprawić, aby był on w pełni magiczny. Tak jak wykwintne potrawy czy wspólne kolędowanie, tak i choinka zagościła u nas na stałe. Święta niebawem, czas więc pomyśleć o nowym drzewku. Wielu z nas ponownie staje przed corocznym dylematem. Która choinka będzie lepsza? Sztuczna czy żywa? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy!

Choinka świąteczna – historyczny aspekt

Tradycja ubierania choinki bożonarodzeniowej w Polsce rozkwitła dopiero w XIX wieku. W zależności od regionu, gdzieniegdzie dopiero po II Wojnie Światowej pojawiła się w naszych domach. Choć obyczaj ten ma niedługą historię, drzewko świąteczne stało się nieodzownym elementem świąt. Niezależnie czy jest to 2-metrowa choinka, czy symboliczna dekoracja, pojawia się ona u każdego, tym samym podkreślając ciągłość i znaczenie tradycji… Sprawdzamy, które rozwiązanie sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Określ swój budżet

Okres świąteczny wiąże się z wieloma nadprogramowymi wydatkami. Warto zatem wcześniej ustalić budżet i na jego podstawie rozważyć potencjalny zakup. Korzyścią płynącą z posiadania sztucznej choinki jest jednorazowy wydatek. Sztuczne drzewko wystarczy przynieść z piwnicy, przystroić wedle uznania i gotowe!

Ochrona środowiska

Niegdyś uznawano zakup żywej choinki za zbrodnię przeciw środowisku. Obecnie nie napotkamy się ze sprzedażą drzew kradzionych z lasów naturalnych, a sprzedaż żywych choinek jest poddana ścisłej kontroli. Plantacje są prowadzone w sposób bezpieczny dla środowiska. Zakup sztucznej choinki nie jest natomiast idealnym rozwiązaniem. Produkcja oraz proces utylizacji sztucznych drzewek bardzo obciążają nasze środowisko. Żywe choinki ulegają natomiast szybkiej biodegradacji. Co zatem wybrać? Rozważ zakup żywego drzewka w donicy. Bez problemu zasadzisz je ponownie w ogródku i pozbędziesz się problemu utylizacji.

Jeśli zakup żywej choinki wciąż cię nie przekonuje lub szukasz oryginalnych dekoracji świątecznych, sprawdź asortyment internetowego sklepu – https://www.holyart.pl/. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz!

Trwałość

Choinki sztuczne pozostaną z nami przez kilka sezonów, czego zaś nie można powiedzieć o żywych drzewkach, o które trzeba nieustannie dbać. Choinka żywa nie może stać w cieple i wymaga dokładnej pielęgnacji oraz regularnego podlewania. Zbyt wysoka temperatura powietrza w pomieszczeniu może sprawić, iż drzewko opadnie, a igły zaczną osypywać się, zanim usiądziemy do kolacji wigilijnej. Warto wówczas zainwestować w specjalny nawilżacz powietrza, aby drzewko pozostało z nami jak najdłużej.

Kwestia wizualna

Jak mówią, o gustach się nie dyskutuje. Wiele rodzin nie wyobraża sobie świąt bez intensywnego zapachu żywicy, pozostali zaś stawiają na klasykę. Sztuczne choinki obecnie przypominają żywe rośliny, a szeroki asortyment sklepowy pozwoli nam na dopasowanie produktu pod twoje wymagania. Znajdziesz drzewka niskie, wysokie, zielone, a nawet białe, imitujące ośnieżone drzewko!

Eksperymentuj

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, dlatego jest to dobry czas na eksperymentowanie! Jeżeli latami wybierałeś sztuczne drzewko, może to odpowiedni moment na wprowadzenie zmian? Żywe choinki chronią środowisko, ładnie pachną i nadają wnętrzu zupełnie innego klimatu. Być może nie jest to rozwiązanie dla ciebie, a być może uznasz żywe drzewko za stały element twojego mieszkanie podczas Świąt Bożego Narodzenia? Decyzja należy do ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *