Deska i wiosło – jak je dobrze dobrać?

Wszyscy szykują się już do sezonu letniego – nadeszła pora, aby deska i wiosło zostały wytarte z kurzu, można zacząć planować kilkudniowe wypady nad morze. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego zestawu akcesoriów lub jesteś ciekaw, co nowego pojawiło się na rynku, zachęcam Cię do lektury poniższego tekstu. Dowiesz się z niego, jaka deska i wiosło będzie w tym roku wieść prym na wodnych szlakach oraz jak wybrać idealny duet dla siebie.

Wybór deski

Nie należy do najłatwiejszych. Najpierw należy się zastanowić, czy chcemy zaopatrzyć się w model sztywny czy pneumatyczny. Ten pierwszy z pewnością sprawdzi się lepiej osobom z konkretnymi wymaganiami, nastawionym na wysokie wyniki i dobre osiągi. Deska pneumatyczna za to jest mniej problematyczna w ewentualnym przechowywaniu oraz transporcie i świetnie nadaje się do rekreacyjnego pływania dla całej rodziny. Ponadto deska dmuchana często sprzedawana jest w pakiecie z całym niezbędnym wyposażeniem, w skład którego wchodzą: deska i wiosło, pompka, poręczny plecak, fin, smycz bezpieczeństwa (leash).

Dobór wiosła

Z pozoru może wydawać się problematyczny, jednak w ogóle taki nie jest. Jak już wyżej wspomniano, decydując się na pakiet z SUPem pneumatycznym, deska i wiosło będą sprzedawane razem. Radzę zatem najpierw wypróbować wiosło z zestawu i dopiero kiedy stwierdzisz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, zainwestuj w coś lepszego. Weź pod uwagę materiał, z którego wykonany jest interesujący Cię model (włókno węglowe? drewno? aluminium?), albowiem ma to znaczący wpływ na komfort użytkowania. Jeżeli jednym wiosłem ma operować naprzemiennie kilka osób (będą się nim wymieniać np. mąż z żoną) to polecam zainwestować w wiosło z regulacją długości. No właśnie – jaka długość jest odpowiednia? Przyjęło się, że do swojego wzrostu należy dodać 20-25 cm.

Deska i wiosło – polecani producenci

Gdzie kupić cały ten sprzęt? Deska i wiosło jakiej marki cieszą się dobrą sławą, są solidne i trwałe? Polecam zapoznać się z ofertą:

  • kanadyjskiego Pelicana
  • świetnie prosperującej marki Aztron, znanej przede wszystkim z produkcji desek pompowanych
  • Key West, którego wyroby hipnotyzują niebagatelną grafiką
  • Egalis (jeżeli chodzi o wiosła)

Jeżeli interesuje Cię deska i wiosło którejkolwiek z wyżej wymienionych marek, polecam zajrzeć na stronę gosup.pl. Jest to sklep internetowy, który posiada bardzo bogaty wybór sprzętu przeznaczonego do pływania na desce. Znajdziesz tam nie tylko podstawowe elementy wyposażenia, ale także takie akcesoria jak etui wodoszczelne, torby, worki i plecaki, które mogą okazać się przydatne nie tylko podczas aktywności nad wodą, ale także w trakcie kempingu bądź górskiej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *