Dlaczego wynajem magazynów jest lepszy niż ich kupno?

Magazyny self storage cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, choć sama idea już od dawna przyjęła się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Przekonały się do niej nie tylko osoby, które sporadycznie, raz na jakiś czas potrzebują dodatkowej przestrzeni, np. z powodu przeprowadzki, ale również użytkownicy stale korzystający z boksów. Magazyny do wynajęcia to znacznie korzystniejsza opcja niż kupno dodatkowej powierzchni. Z czego to wynika?

1. Elastyczność pod względem dostępnej przestrzeni

Decydując się na zakup określonego magazynu, należy poważnie zastanowić się nad jego wielkością, gdyż szybka zmiana powierzchni nie będzie wchodziła w grę. Bardzo często pojawia się dylemat czy od razu zainwestować w większe pomieszczenie, co będzie niosło ze sobą większe koszty, jednocześnie biorąc pod uwagę to, że przez najbliższy czas nie wykorzystamy go w pełni. Z drugiej strony zbyt mała przestrzeń, odpowiadająca obecnym potrzebom, za jakiś czas może okazać się niewystarczająca. Decydując się na magazyny do wynajęcia, ten problem nie istnieje. Możemy elastycznie zmieniać powierzchnię, zgodnie z naszymi potrzebami. Firmy zajmujące się wynajmem boksów mają w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór rozmiarów self storage, więc z pewnością znajdziemy ten, który najbardziej nam odpowiada.

2. Elastyczność pod względem okresu użytkowania

Jeśli zdecydujemy się na kupno magazynu i z różnych powodów po pewnym czasie przestanie być nam potrzebny, jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż, która może się przeciągać. Z drugiej strony w przyszłości może się okazać, że dodatkowa przestrzeń znowu będzie nam niezbędna. Magazyny do wynajęcia to świetna alternatywa zważywszy na to, że sami decydujemy o czasie wynajmu. Może on trwać tydzień, miesiąc, rok – zależy od nas. Wszystko jest elastyczne, dlatego nie musimy obawiać się, że w sytuacji nagłej zmiany planów, zostaniemy z problemem.

3. Większy poziom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo magazynu jest absolutnie priorytetową sprawą. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup i chcemy zadbać o tę kwestię w szczególny sposób, należy oczywiście liczyć się z dodatkowymi kosztami. Gdy nasz budżet jest mocno ograniczony, pozostają proste zabezpieczenia, które niestety niosą ze sobą duże ryzyko. Magazyny do wynajęcia to pewne i w 100% bezpieczne rozwiązanie. Właściciele takich obiektów oferują 24-godzinny monitoring, indywidualny kod wejścia, a nieraz nawet ochronę fizyczną. Dzięki temu mamy pewność, że nie musimy martwić się o nasze rzeczy, nawet jeśli znajdujemy się na drugim końcu świata.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM – coworking, magazyny, biura do wynajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *