Dlaczego perfumy kupione w Internecie są tańsze?

Oryginalne i markowe zapachy to nierzadko wydatek nawet i kilkuset złotych. W Internecie jednakże ceny te, są o wiele niższe. Wśród niektórych osób może to budzić niemałe wątpliwości. Dlaczego różnice w cenie między zakupem w sklepie stacjonarnym, a perfumerią internetową są tak duże? Wyjaśniamy poniżej.

Skąd bierze się zapach?

Perfumy składają się z kilku odpowiednio dobranych substancji, które w połączeniu zaczynają wydzielać określony zapach. Głównym składnikiem perfum są substancje zapachowe, wzmacniające oraz rozpuszczalniki, czyli alkohol. Substancje zapachowe, które wchodzą w skład perfum, uzyskuje się poprzez odpowiednią obróbkę części roślin, a w niektórych przypadkach także części ciała zwierząt. Oprócz tego, używa się również substancji syntetycznych, które służą jako utrwalacz zapachu.

Rodzaje kompozycji zapachowych

Kompozycje zapachowe można podzielić na kilka grup, wśród których wybrane nuty wysuwają się na przód i są bardziej wyczuwalne. Perfumerie bardzo często dzielą zapachu ze względu na ich przynależność do określonej grupy zapachowej. Dzięki temu, można o wiele prościej wybrać kompozycję, która będzie odpowiadała naszym gustom i potrzebom. A wśród kompozycji zapachowych wyróżniamy:

  • cytrusowe – bardzo orzeźwiające i lekkie zapachy, których głównym składnikiem jest cytryna, pomarańcza, grejpfrut, bergamotka czy trawa cytrynowa
  • owocowe ­– lekkie i subtelne, ale również odświeżające zapachy, wśród których znajdziemy arbuz, ananas, agrest, granat, gruszkę czy figę
  • kwiatowe – efektowne i eleganckie perfumy, cieszące się dużą popularnością wśród dojrzałych osób, na front wychodzi tu róża, jaśmin, petunia, goździk czy hiacynt
  • szyprowe i drzewne – cięższe i intensywne perfumy, mające w składzie mchy, dąb, cyprys, drzewo figowe, bukszpan czy cedr
  • orientalne – bardzo słodkie, gęste i intensywne perfumy, polecane na okres jesienno-zimowy, z nutami korzennych przypraw, piżma czy ambry.

Zakup perfum w perfumerii internetowej

W dzisiejszych czasach w Internecie kupimy już praktycznie wszystko. Pojawiają się również perfumerie internetowe, oferujące oryginalne perfumy w korzystnych cenach. Bardzo duża ilość sklepów, które oferują szeroki asortyment towarów, konkurencyjne ceny, a także brak konieczności wychodzenia z domu przemawiają za internetowymi zakupami.

Kupno perfum przez Internet staje się obecnie coraz bardziej powszechny. Wiele osób wciąż zastanawia się, czy perfumy kupione w sklepie internetowym są oryginalne. Obawiają się o bezpieczeństwo takich zakupów, a widząc niższą cenę za markowy produkt podejrzewają, że jest on podrobiony?

Jak zatem zweryfikować, czy dany sklep z perfumami jest wiarygodny? Przede wszystkim należy przeczytać opinie o nim na różnych forach internetowych. Jedynie usatysfakcjonowani klienci wystawiają pozytywne opinie, które będą najlepszym potwierdzeniem o rzetelności sklepu i zachęcą do robienia zakupów. Jeżeli tylko dana firma oferowałaby podrobione produkty – ktoś prędzej czy później zorientuje się i napiszę w tej sprawie stosowny komentarz.

Dlaczego perfumy kupowane przez Internet są tańsze?

Perfumerie, które posiadają także stacjonarne punkty w galeriach handlowych, na pasażach, lub w centrum większych miast, muszą ponosić ogromne koszty związane z wynajmem powierzchni oraz magazynowaniem towaru. Sumy, które wiążą się z utrzymaniem sklepu internetowego są znacznie niższe i ma to między innymi wpływ na niższe ceny oferowanych produktów – w tym także perfum.

Sklepy stacjonarne narzucają wyższą marżę, ponieważ muszą jakoś zarobić na prowadzeniu działalności. Sklepy internetowe rezygnują z marży, mało tego – bardzo często oferują również atrakcyjne rabaty i zniżki dla stałych klientów, dla użytkowników newslettera itp. Niższa cena perfum wiąże się także z konkurencyjnością sklepu internetowego.

Produkty te suma summarum nie są tańsze, ponieważ ich hurtowa cena będzie dokładnie taka sama. Różnić się będzie wyłącznie cena nałożona przez przedsiębiorców oferujących dane zapachy w swoim sklepie.

Najlepiej stawiać na zakup perfum w zaufanej perfumerii, jak np. perfumetki.pl.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *