Drukarka etykiet samoprzylepnych – dlaczego musisz ją mieć?

Rozwój produkcji i przedsiębiorstw handlowych zmusza niejako do automatyzacji pewnych procesów. Dotyczy to szczególnie ważnego obszaru, jakim jest znakowanie. Etykietowanie jest powszechną praktyką w mniejszych i większych przedsiębiorstwach. W celu jak najsprawniejszego, pozbawionego błędów działania, a także w trosce o cenny czas pracowników, oznakowania zwyczajnie się drukuje. Drukarka etykiet samoprzylepnych jest więc podstawowym, obowiązkowym elementem wyposażenia przedsiębiorstwa handlowego i produkcyjnego. Rynek pęka w szwach od modeli, które są dostosowane do potrzeb małych, średnich i dużych firm. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze drukarki etykiet? Poznaj nasze wskazówki!

Kilka słów o etykietowaniu

Znakowanie produktów, maszyn, surowców czy paczek jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Poprawna etykieta to nośnik najważniejszych informacji, a samo etykietowanie nie tylko niweluje chaos, ale również ułatwia codzienną pracę. Etykiety stosuje się w każdej branży – począwszy od zakładów produkcyjnych, przez przedsiębiorstwa handlowe, skończywszy na wszelkiego rodzaju firmach kurierskich, logistycznych i transportowych. Dobra etykieta to taka, która jest odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne i wykonana jest z dobrej jakości papieru. Na rynku mamy ogromny wybór etykiet we wszystkich rozmiarach, w wielu kolorach. Dzieje się tak, ponieważ przedsiębiorstwa mogą znakować swoje produkty i narzędzia w zupełnie inny, niezależny od siebie sposób. Etykietami możemy posługiwać się także w swoich gospodarstwach domowych – pomoże nam to w organizacji przeprowadzki oraz w trzymaniu porządku w zapasach. Etykietuje się z powodzeniem także wszelkiego rodzaju dokumentację.

Jaka powinna być dobra drukarka etykiet samoprzylepnych?

W etykietowaniu chodzi o uproszczenie sobie życia. W związku z tym dobra drukarka etykiet samoprzylepnych, np. taka, jaką oferuje Ci sklep Randi, powinna być łatwa w obsłudze, a jej działanie powinno być intuicyjne. Nie warto kierować się ceną urządzenia, a tym bardziej kupować używanych modeli nieznanego pochodzenia. Produkt powinien mieć gwarancję i w razie konieczności dostępny serwis. Wybór modelu dobrze uzależnić od średniej miesięcznej liczby wydruków. Wynik powyżej 60 tysięcy wydrukowanych etykiet powinien skłonić Cię do zakupu drukarki przemysłowej. Niższemu zapotrzebowaniu sprosta biurowa drukarka etykiet samoprzylepnych.

Ważne, by dobrać taki model, który parametrami technicznymi będzie pasował do reszty sprzętu, np. do komputera. Urządzenia bowiem łączą się za pomocą kabla USB lub w niektórych modelach bezprzewodowo, wykorzystując połączenie bluetooth. Ze względu na to, że przeważająca większość drukarek do etykiet jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, nie musisz się obawiać o miejsce – urządzenie to spokojnie zmieści się na biurku. Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiednich rolek z etykietami do konkretnego modelu drukarki. Dlatego też bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na wymiary i rozdzielczość wydruku.

Drukarka etykiet – termiczna czy termotransferowa?

Dobierając konkretny typ drukarki, kierujemy się przede wszystkim oczekiwanym efektem wydruku. Możemy wyróżnić wobec tego dwa rodzaje drukarek etykiet – termiczne i termotransferowe. Termiczna drukarka etykiet samoprzylepnych sprawdzi się, jeśli zależy Ci na sprzęcie, który będzie stosunkowo tani w utrzymaniu i jednocześnie bardzo wydajny. Trzeba jednak zaznaczyć, że trwałość etykiet będzie mniejsza. Dlatego też ten rodzaj drukarki sprawdzi się w przedsiębiorstwach, którym zależy na szybkim i sprawnym drukowaniu. Drukarka termiczna spełni swoją rolę w firmach transportowych lub kurierskich. Jeśli zaś zależy Ci na trwałych etykietach, dobrym wyborem będzie drukarka termotransferowa. Druk jest trwalszy, a etykiety są odporne na działanie różnych czynników, np. takich jak wilgoć czy temperatura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *