Opakowania kartonowe – co musisz wiedzieć, by wybrać odpowiednie?

Każdy właściciel sklepu internetowego wie, że podstawowym elementem wyposażenia jego biznesu są opakowania kartonowe. Bez nich trudno jest wysłać zamówienie do klienta. Czy to oznacza, że można w tym celu użyć dowolnego kartonu? Absolutnie nie, dlatego że wybór opakowania powinien być dostosowany do wymagań firm kurierskich i charakteru wysyłanego towaru. Co wiemy o opakowaniach kartonowych i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dopasować najlepsze!

Czym się kierować przy wyborze opakowań kartonowych?

Opakowania kartonowe muszą być przede wszystkim dobrej jakości. Służą w końcu w dużej mierze do zabezpieczenia towaru podczas jego podróży do klienta, w związku z czym powinny być wykonane z solidnego materiału. Dobrym jakościowo surowcem do produkcji kartonów jest tektura falista, lita lub kaszerowana. Wszystkie te materiały mają swoje zalety. Niewątpliwym plusem stosowania tektury falistej jest to, że jest ona materiałem w pełni ekologicznym. Jeśli stawiasz w swoim biznesie na prośrodowiskowe podejście i ochronę naszej planety, to na pewno powinieneś rozważyć wykonane z niej opakowania kartonowe. Tektura lita jest natomiast wytwarzana z makulatury i powstaje poprzez sklejenie warstw masy papierowej. Z kolei opakowania wytworzone z pomocą kaszerowania będą bardzo wytrzymałe i mogą służyć do wysyłek produktów, które wymagają szczególnej ochrony.

Bądź eco-friendly

Opakowania kartonowe to jedno, równie ważne jest jednak ich wypełnienie. W trosce o środowisko postaraj się unikać folii bąbelkowej lub innych wyrobów z plastiku. Dostrzegamy coraz większą świadomość ekologiczną wśród społeczeństwa, dlatego też postaraj się wykorzystywać w swoich paczkach surowce, które są przyjazne dla naszej planety. Niewątpliwą zaletą opakowań kartonowych jest to, że mogą zostać poddane recyklingowi. Zastosuj ekologiczne rozwiązania w swojej firmie, a niejeden sympatyk ochrony środowiska zostanie Twoim klientem na dłużej.

Jak wybrać firmę, która wykona dla Ciebie opakowania kartonowe?

Przy wyborze dostawcy opakowań należy się kierować przede wszystkim jego doświadczeniem w tej dziedzinie. Istnieją firmy oferujące kompleksowe usługi, które łączą w sobie procesy projektowania i produkcji opakowań – do takich należy np. firma PACK-PRINT. Dodatkowo pamiętaj, że warto zadbać o wybór nadruku na swoich opakowaniach! To jest Twoja wizytówka – klienci to zazwyczaj wzrokowcy i cenią sobie piękny design pudełka. Fanom zero waste z pewnością przypadną do gustu opakowania, których będzie można użyć ponownie. Opakowania kartonowe często wykorzystywane są do przechowywania dokumentów czy drobiazgów w domowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *