Duże wydatki na święta? Zobacz co zrobić, aby podratować grudniowy budżet

Grudniowy budżet domowy może zostać mocno nadwyrężony, ponieważ tym w miesiącu czekają nas większe niż zwykle wydatki. Świąteczne zakupy oznaczają najczęściej duże koszty. Może być trudno przetrwać finansowo ten miesiąc bez oszczędności. Warto wziąć wtedy pod uwagę pożyczkę przez Internet na świąteczne zakupy.

Pandemia położyła się cieniem na wiele aspektów naszego życia, także na święta. W 2020 roku szacowane wydatki świąteczne Polaków według Deloitte obniżą się o 29% w porównaniu do roku poprzedniego. W 2019 roku konsumenci na ten cel przeznaczyli 1851 zł, natomiast obecnie planują wydać tylko 1318 zł. Najbardziej ograniczymy koszty związane z podróżami – aż o 72%, w tym roku wydamy na ten cel tylko 58 zł. Najmniejsze cięcia czekają wydatki na prezenty – w tej kategorii planujemy obniżkę wydatków tylko o 8%. Na świąteczne podarunki przeznaczymy w 2020 roku średnio 680 zł.

Prezenty planujemy kupić w sklepach stacjonarnych oraz online. W placówkach fizycznych nabywamy kosmetyki i perfumy, dobra luksusowe, produkty do domu oraz żywność. Natomiast przez Internet wybieramy elektronikę, zabawki i akcesoria sportowe. Co jednak, gdy wydatki okażą się większe niż przygotowany budżet świąteczny?

– Świąteczne wydatki na ogół planujemy z wyprzedzeniem, często oszczędzając, aby kupić najbliższym wymarzone prezenty. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy pomimo dokładnego planowania nie wystarczy gotówki na wszystkie potrzebne zakupy – zwraca uwagę ekspert marki hapipożyczki. – Wybrane prezenty mogą się okazać dużo droższe, niż przewidywaliśmy, a do tego drożeje również żywność. W rezultacie budżet świąteczny może okazać się za mały. Jeśli nie ma oszczędności, warto wziąć pod uwagę wsparcie w postaci pożyczki ratalnej przez Internet – podkreśla ekspert.

Pożyczka jako wsparcie grudniowych wydatków

Grudniowy budżet jest narażony na duże planowane i niezaplanowane wydatki. Pomimo dokładnego planowania kosztów w tym miesiącu i tak często okazuje się, że pieniędzy nie wystarczy na wszystkie świąteczne zakupy. Biorąc pod uwagę dużą inflację w naszym kraju i drożejącą żywność, nawet wydatki na wigilijną kolację trudno z dużym wyprzedzeniem oszacować. Do tego prezenty pochłaniają znaczną część świątecznego budżetu. Wszystko to sprawia, że trzeba się liczyć z przekroczeniem poziomu zaplanowanych wydatków. W takiej sytuacji przede wszystkim nie wolno wpadać w panikę. Do rozwiązania tego problemu trzeba podejść racjonalnie. Najpierw należy sprawdzić, z jakich wydatków możemy zrezygnować. W ten sposób ustalimy kwotę, jaka będzie nam dodatkowo potrzebna.

Gdzie szukać wsparcia finansowego, które pozwoli zrobić zaplanowane zakupy przedświąteczne? Jeśli nie mamy oszczędności, możemy poprosić o pożyczkę znajomych lub rodzinę. Gdy nie ma takiej możliwości, warto wziąć pod uwagę zaciągnięcie pożyczki. Jeśli pieniądze potrzebne są szybko, dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka ratalna przez Internet. Wszystko formalności można załatwić wygodnie i w kilka minut. Do tego forma ratalna sprawi, że taką pożyczkę będzie można spłacać nawet przez kilka lat, co nie nadwyręży domowego budżetu. Istotne jest także to, że pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Jak otrzymać pożyczkę na świąteczne wydatki?

Pożyczka na raty to sposób na podratowanie grudniowego budżetu, gdy świąteczne wydatki przekroczą nasze możliwości finansowe. W ramach tego zobowiązania klient może pożyczyć od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i spłacać je w wygodnych ratach. Taka pożyczka jest dostępna przez Internet, dzięki temu wszystkie formalności wypełnimy, siedząc w domowym zaciszu przed własnym komputerem, laptopem czy też korzystając ze smartfonu z dostępem do Internetu.

Aby wziąć pożyczkę na raty, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej. Tam należy określić kwotę zobowiązania oraz okres jego spłaty. Następnie trzeba wypełnić prosty formularz, w którym podajemy dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego i informacje na temat swojego dochodu. Po wypełnieniu i przesłaniu wniosku online trzeba jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny. Czynność ta ma na celu potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy. Musi on przelać z własnego konta drobną kwotę na rachunek pożyczkodawcy. Decyzja pożyczkowa jest przekazywana w wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli jest pozytywna, pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto pożyczkobiorcy.

O pożyczkę przez Internet może wnioskować każdy, kto jest pełnoletni, posiada dowód osobisty, aktywny numer telefonu oraz konto bankowe na własne nazwisko. Należy również wykazać stały dochód. To, czy potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty, zależy od konkretnej firmy pożyczkowej. Niekiedy pożyczkodawca może wymagać na przykład potwierdzenia dochodu w formie wyciągów bankowych z kilku miesięcy.

Prezenty, organizacja kolacji wigilijnej i świątecznego obiadu to dość duże wydatki. Mogą znacznie nadwyrężyć budżet domowy. Aby go poratować, warto wziąć pod uwagę zaciągnięcie pożyczki ratalnej przez Internet. Należy jednak się upewnić, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie bez problemu.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt “Pożyczka dla Nowych Klientów” dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *