Perfumy o zapachu melona

Chociaż do lata jeszcze daleko już teraz można pomyśleć o rześkich i świeżych perfumach. Kilka ich kropel sprawia, że od razu przeniesie nas do ciepłych i upalnych dni. Wakacyjne zapachy najczęściej zawierają nuty wodne, a także chcenie sięgają po aromaty owoców egzotycznych. Letnich perfumach można więc wyczuć marakuje, kiwi, ananasa czy mango. Popularne są też perfumy z melonem. Najpopularniejsze zapachy z tym owocem znajdziesz w naszym zestawieniu.

Hiszpańskie przysłowie mówi, że melon przypomina naturę kobiety. Dlaczego? Bo powierzchowna ocena i w jednym i w drugim przypadku jest zazwyczaj myląca. Aby poznać charakter i kobiety i owoca trzeba zajrzeć do środka. A tam, czekają tylko same wspaniałości. Zgodnie z hiszpańskim porównaniem melon jak kobieta ma być słodki jak miód i delikatny, a jednocześnie kapryśny i trudno mu dogodzić. Nic więc dziwnego, że woń melona wykorzystywana jest głównie w damskich pachnidłach.

Perfumy o zapachu melona

Przykładem perfum, w których można je spotkać są, chociażby Elizabeth Arden Sunflowers. Aromat owocu wyczuć można zaraz po otwarciu pachnidła, bowiem ukrywa się w nucie głowy razem z brzoskwinią, bergamotką i osmantusem. Później zapach przechodzi w kwiatowe tony, na które składa się jaśmin, cyklamen oraz róża herbaciana. Te perfumy Elizabeth Arden zwolenniczki naturalnych, a przy tym mocnych i trwałych zapachów odnajdą na stronie Perfumerii. Pachnidła z melonem odnaleźć można nie tylko wśród propozycji amerykańskiej projektantki. Pachnidłem, które kusi aromatem tego egzotycznego owocu jest też Mint Man od Toni Gad, które melon łączy się z mandarynką i bergamotką, a w nucie serca owocowy aromat uzupełnia lotosem, lawendą i jaśminem wodnym. Ciekawe jest to, że melon łączy się w tym pachnidle z miętą pieprzową, mchem, orientalnymi przyprawami, przez co nie jest tak słodki i dziewczęcy. Mint Man to bowiem propozycja dla prawdziwych mężczyzn.

Jak pachnie melon?

Melon może pochwalić się niezwykle charakterystycznym zapachem. Jest on rześki, a jednocześnie słodki. Nie przeszkadza to jednak, aby był surowy w odbiorze. Przywodzi na myśl wakacje spędzone na ciepłym, śródziemnomorskim wybrzeżu. Perfumy z melonem orzeźwiają i napełniają pozytywną energią.

W perfumach najlepiej łączy się z innymi egzotycznymi owocami i kwiatami, a także ziołami np. miętą. Ciekawym połączeniem jest także zestawienie melona i ogórka. Warto jednak zaznaczyć, że bez względu na to, jakim towarzystwie melon będzie występował w pachnidle, zawsze sprawia, że będzie ono rześkie i odświeżające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *