Gdzie można sprzedać pallad? Skup złomu palladu

Pallad to jeden z najrzadszych pierwiastków na świecie, który charakteryzuje się między innymi tym, że potrafi wybarwić złoto. To właśnie dzięki niemu powstaje białe złoto. Wykorzystywany jest także w przedmiotach codziennego użytku i elektronice. Jest to niezwykle cenny pierwiastek, dlatego ceny skupu osiągają wysokie wartości. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć pallad oraz gdzie i za ile możesz go sprzedać!

Skup palladu – gdzie znaleźć?

Pallad, jako jeden z najrzadszych i najdroższych pierwiastków na świecie bardzo szybko stał się materiałem recyklingowym. Powstały zatem wyspecjalizowane firmy, które zajmują się jego odzyskiwaniem. Skup palladu, który oferuje swoje usługi w całym kraju to Stellmet, który swoją siedzibę ma w Katowicach, natomiast oferują dojazd do klienta w dowolne miejsce. Pallad skup odbywa się bardzo prosto, po wstępnej wycenie na miejscu u klienta zostaje wystawiony rachunek, a następnie wypłacane są pieniądze w gotówce lub przelewem na konto. Jak rozpoznać pallad i gdzie można go znaleźć? Pallad to srebrnoszary metal szlachetny, który charakteryzuje się ciągliwością i kowalnością oraz wysoką odpornością na kwasy. Dlatego też wykorzystywany jest do tworzenia biżuterii, a także w produkcji katalizatorów samochodowych, kondensatorów, narzędzi medycznych oraz jako metal inwestycyjny. W jubilerstwie oprócz białego złota może występować także jako samodzielny materiał.

Skup palladu – cena

Pallad jako jeden z czterech najrzadszych pierwiastków na świecie jest bardzo trudno dostępny, co dodatkowo podnosi jego wartość. Dlatego też warto oddawać złom palladu na skup palladu. Cena w skupie będzie uzależniona od wielu różnych czynników. Między innymi od tego ile złomu zostało oddane oraz jaka jest zawartość tego pierwiastka w złomie. Dużo większą cenę otrzyma się bowiem za czyste wyroby jubilerskie z palladu lub za sztabkę inwestycyjną niż za białe złoto, lub narzędzia z powłoką z palladu. W momencie, gdy chcesz sprzedać pallad, cena jest tym, co interesuje Cię najbardziej. Na chwilę obecną ceny palladu kształtują się w okolicy 150 zł za gram tego pierwiastka, jednak zależne są one od wielu czynników i cena każdego dnia może ulec zmianie. I właśnie dlatego recykling palladu jest nie tylko opłacalny dla samego użytkownika, ale również dla środowiska. Obecnie złoża palladu znajdują się jedynie w czterech miejscach na ziemi: w Kanadzie, USA, Rosji i na Ukrainie. Są one dodatkowo bardzo ograniczone i ciągłe wydobycie doprowadzi do ich wyczerpania.

Wycena palladu – jak to się odbywa?

W momencie, gdy chcesz sprzedać pallad, chcesz się też dowiedzieć, jak przebiega wycena palladu. Złomowisko Katowice Stellmet oferuje profesjonalną wycenę u klienta. W trakcie kontaktu telefonicznego wyznaczany jest termin dogodny dla obu stron, kiedy może dojść do transakcji. W dniu spotkania u klienta pojawia się wyspecjalizowany przedstawiciel handlowy. W trakcie wyceny mierzy on zawartość palladu w złomie za pomocą sprzętu, który przywozi ze sobą. Na tej podstawie wyceniana jest wartość złomu. Po zaakceptowaniu stawki za gram dokonuje się ważenia poszczególnych części, a następnie zawarcie umowy. Skup palladu Stellmet oferuje możliwość zapłaty gotówką podczas odbioru złomu lub zapłatę przelewem na konto w późniejszym terminie. Wszystko na warunkach najlepiej odpowiadających klientowi. Nie czekaj zatem – już dziś umów się z ich przedstawicielem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *