Jakie pamiątki komunijne będą strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy!

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego małego dziecka. Warto podkreślić jej wyjątkowość, wręczając młodemu człowiekowi szczególny prezent. Szukasz pomysłu na niebanalne pamiątki komunijne? Poznaj nasze propozycje – liczymy, że znajdziesz wśród nich te, które przypadną Ci do gustu.

Znaczenie pamiątek komunijnych

Dzień Pierwszej Komunii Świętej ma bardzo duże znaczenie dla każdego chrześcijanina. Symboliczne prezenty podarowane najmłodszym z tej okazji stanowić mogą niepowtarzalną pamiątkę, która nawet po latach przypomni im o tej ważnej uroczystości. Tak jak w przypadku wszystkich prezentów, tak i te powinny być wręczane ze szczerego serca – tylko wtedy uszczęśliwią obdarowywanego malucha. Warto zatem wybrać coś szczególnego, co zapamięta do końca życia.

Świeca i medalik – podstawowe pamiątki komunijne

Istnieje kilka zwyczajów, które obowiązują podczas przygotowywania dziecka do Komunii. Według tradycji ojciec chrzestny kupuje świecę, natomiast matka chrzestna – medalik lub łańcuszek z krzyżykiem. Obecnie jednak panuje pełna dowolność w wyborze prezentów, a wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń z samym dzieckiem oraz jego rodzicami. Niemniej jednak medalik to pamiątka, którą warto podarować maluchowi. Będzie mu towarzyszył przez długie lata, kojarząc się z tym szczególnym dniem w jego życiu.

Biblia – niezastąpiony prezent dla każdego dziecka

Pismo Święte jest jednym z najpopularniejszych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą. Biblia może być osobnym upominkiem lub dodatkiem do większego prezentu. Wiele księgarni oraz sklepów oferuje piękne, ilustrowane wydania, które zachwycą każdego młodego czytelnika. Zostały one przygotowane w taki sposób, by były łatwe w odbiorze przez najmłodszych. To właśnie tam malec znajdzie opis wydarzeń z życia pierwszych chrześcijan napisany w przejrzysty i zrozumiały sposób. Takie pamiątki komunijne mogą okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Album na zdjęcia jako pamiątka komunijna

Jednym z doskonałych pomysłów na pamiątki komunijne są księgi gości w formie albumu. To właśnie tam wszyscy zaproszeni będą mogli napisać kilka miłych słów dla dziecka komunijnego. Taki album opatrzony zdjęciami z tego wyjątkowego dnia, będzie stanowił świetną pamiątkę. Jesteśmy pewni, że maluch chętnie będzie do niego wracał, nawet w dorosłym życiu.

Wyjątkowa biżuteria na Pierwszą Komunię Świętą

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest świetną okazją do tego, aby wręczyć małej dziewczynce ponadczasową pamiątkę w postaci biżuterii. Może to być wspomniany wyżej łańcuszek z medalikiem i krzyżykiem, nie jest to jednak jedyna nasza propozycja. Dobrym wyborem będzie także wyjątkowa bransoletka z grawerem. Możesz także zdecydować się na zakup pary kolczyków – najlepiej subtelnych, które będą pasowały do każdego stroju. Te elementy biżuterii zawsze są modne, dlatego możesz mieć pewność, że szybko się nie znudzą młodej damie.

A może zegarek?

Szukasz pamiątki, która nie tylko będzie przypominać młodemu człowiekowi ten szczególny dzień w jego życiu, lecz będzie także praktyczna? Postaw zatem na dobrej jakości zegarek! Ten uniwersalny prezent na Pierwszą Komunię Świętą cieszy się popularnością już od wielu lat. Sklepy oferują ogromny wybór czasomierzy, które wyróżniają się niezliczonymi funkcjami. Możesz postawić na nowoczesny smartwatch lub ponadczasowy zegarek elektroniczny – wybór zależy wyłącznie od Ciebie. Chcesz, aby prezent miał jeszcze większą wartość dla dziecka komunijnego? Na tarczy zegarka umieść specjalną dedykację, a możesz mieć pewność, że ten dzień zapamięta na długo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *