Jak płacić kartą przez internet?

Możliwość dokonywania transakcji przez internet stała się obecnie codziennością. Bez wychodzenia z domu mamy możliwość zarówno opłacenia rachunków jak i zrobienia zakupów spożywczych. Banki i serwisy transakcyjne oferują wiele metod rozliczania zakupów, w tym kartę płatnicza. Jak zatem dokonać płatności internetowej przy użyciu karty? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Odpowiedź znajdziesz niżej!

Zalety płatności kartą przez internet

Podstawową zaletą płacenia kartą przez internet jest dostępność usługi. Niemalże każda transakcja może być przeprowadzona z użyciem karty płatniczej. Innym ważnym czynnikiem, jest szybkość realizacji zlecenia – pieniądze przekazane w ten sposób prawie natychmiastowo znajdują się na koncie odbiorcy. Dodatkowo przelew środków z użyciem płatności kartą sprawdzi się także w transakcjach w obcej walucie. Bank automatycznie dokona przewalutowania, dlatego warto wcześniej upewnić się czy takie rozwiązanie nam odpowiada.

Jaka karta obsługuje płatności internetowe

W obiegu istnieje kilka rodzajów kart płatniczych. Należą do nich: karty kredytowe, karty debetowe, karty wirtualne i karty prepaid. Najczęściej spotykane są dwie wymienione jako pierwsze, pozostałe są raczej wyjątkami. Karty zwykle oznaczone są logiem organizacji, jak np. MasterCard czy Visa. Wszystkie dostępne obecnie karty pozwalają na płatność przez internet.

Jak wygląda płacenie kartą przez internet?

Sam proces płatności karta jest banalnie prosty. Po wybraniu produktów, które chcemy zakupić przechodzimy do realizacji zamówienia. W zależności od serwisu przebieg tej czynności może się nieznacznie różnić, np. kolejnością. Kiedy jednak wykonamy już wszystkie niezbędne polecenia i dojdziemy do etapu wyboru metody płatności, w polu wyboru wystarczy zaznaczyć opcję „płatność kartą”. Kolejnym krokiem jest wybór dostawcy karty (np. wspomniany wcześniej MasterCard) i podanie danych niezbędnych do dokonania opłaty, tj. imię i nazwisko właściciela karty, numeru karty i daty jej ważności oraz  trzycyfrowego kodu zabezpieczającego CVV lub CVC umieszczonego na odwrocie karty. Jeśli wszystkie dane są poprawne, płatność zostanie przyjęta. I gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *