Jak kupować na AliExpress?

AliExpress, czyli największy sklep internetowy z Chin, cieszy się coraz większą popularnością. Można tam znaleźć ubrania, kosmetyki, sprzęty elektroniczne, zabawki, akcesoria dla zwierząt oraz wiele innych produktów i to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Masz już konto na AliExpress i chcesz się dowiedzieć, jak zrobić zakupy? Poniższe wskazówki na pewno Ci się przydadzą.

Wyszukiwanie produktów

Aby znaleźć interesujący Cię produkt, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki – wpisz odpowiednie słowa w znajdującym się na górze strony pasku wyszukiwania. Co ważne, nie musisz używać języka angielskiego, w razie potrzeby można go zmienić na język polski lub inny. Dostępne produkty można też przeglądać według określonych kategorii, zdefiniować własne filtry, a nawet wyszukać konkretny przedmiot za pomocą zdjęcia.

Kiedy znajdziesz już to, co Cię interesuje, koniecznie sprawdź opinie użytkowników i ocenę produktu. W ten sposób można się upewnić, że jest on zgodny z opisem, a sam sprzedawca jest uczciwy i rzeczywiście wysyła zamówienia (co w przypadku AliExpress nie jest oczywistością).

Składanie zamówienia

Żeby złożyć zamówienie, bardzo często musisz zaznaczyć właściwy rozmiar, kolor czy inne atrybuty, zależnie od produktu. Dzięki temu wyświetli Ci się kwota, którą musisz zapłacić. Potem wystarczy kliknąć Kup teraz i przejść do szczegółów zamówienia – sprawdź adres dostawy i jeszcze raz kolor, ilość itp. Przeważnie sama wysyłka produktów jest darmowa, ale to też zależy od sprzedawcy i zamawianych przedmiotów.

Jak płacić na AliExpress?

Na AliExpress można płacić na kilka różnych sposobów. Możesz skorzystać z karty kredytowej lub debetowej (MasterCard, Visa), ewentualnie wykonać szybki przelew internetowy za pośrednictwem systemu płatności PayU bądź Przelewy24 – jeśli ceny wyświetlane są w dolarach lub innej obcej walucie, w trakcie wykonywania przelewu zostaną przeliczone na złotówki. Przeważnie dostępna jest też opcja zapłaty poprzez PayPal.

Warto podkreślić, że otrzymasz zwrot pieniędzy, jeśli nie otrzymasz swojego zamówienia lub produkt znacząco różni się od opisu w aukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *