Jak za pomocą strony internetowej dotrzeć do klienta?

Internet jest obecnie niezwykle ważnym kanałem komunikacji. Trudno jest prowadzić firmę bez jej prezentacji w sieci. Strony internetowe stały się podstawą funkcjonowania dla wielu osób – to z nich klienci zaczerpują wstępne informacje o usługach. Jak zainteresować klienta swoją stroną internetową?

Istotność profesjonalnej strony internetowej

Strona internetowa to wizytówka firmy. Klienci często zapoznają się z czyjąś ofertą pierwszy raz właśnie w Internecie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Strona powinna zachęcać wyglądem do jej dalszego przeglądania. Nie da się ukryć, że nieciekawy wygląd może odrzucać odwiedzającego. Oczywiście tworzenie stron internetowych nie jest proste, ale warto na to poświęcić czas i pieniądze. Trzeba również zastanowić się, do kogo jest skierowana oferta? Inaczej będzie wyglądać strona skierowania do dorosłych, a inaczej do dzieci. W innej stylistyce będzie strona poświęcona kosmetykom, a w innej architekturze.

Warto także pamiętać o przejrzystości i czytelności swojej strony. Jeśli dana strona nie będzie intuicyjna, klient może szybko stracić zainteresowanie. Jeśli będzie trudno znaleźć na niej konkretne informacje, może to sfrustrować odwiedzającego. Profesjonalne strony internetowe powinny być zachęcające do przechodzenia do kolejnych podstron oraz powinny być proste w obsłudze. Ważne jest również zadbanie o bezpieczeństwo użytkownika, dzięki posiadaniu certyfikatu SSL.

A więc jakie cechy powinna mieć strona internetowa?:

  • zachęcający wygląd,
  • intuicyjność,
  • przejrzystość,
  • czytelność,
  • bezpieczeństwo.

Tworzenie i pozycjonowanie stron www - Web Development

Pozycjonowanie stron internetowych

Pisząc o profesjonalnych stronach internetowych, nie można pominąć tematu pozycjonowania. Ten zabieg pomaga w widoczności i znalezieniu naszej strony, co pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów. Pozycjonowanie stron w Google pozwala zaistnieć w Internecie.

Strona internetowa powinna być napisana w sposób, który ułatwi wyszukiwarce jej znalezienie. Jest to bardzo istotna sprawa. Niestety, aby uzyskać wysokie pozycje potrzeba wiele czasu. Nie da się zrobić tego od razu. Do tego potrzebna jest systematyczność w pracowaniu nad pozycją. Jest wiele czynników, które ułatwią pracę nad tym. Regularność w dodawaniu treści jest z pewnością jednym z nich. Poza tym, warto zadbać o unikalność treści na swojej witrynie, trafne słowa kluczowe (które mogą znaleźć się i w treści, i w nagłówkach), szybkość ładowania witryny i jej odpowiednia struktura czy optymalizowanie kodu HTML. Liczą się także inne strony, które umieszczają odnośniki do naszej strony. Ilość tych odnośników również ma znaczenie, tak samo jak jakość witryn udostępniających.

Można wybrać inne sposoby pozycjonowania stron – Kampanie Googla ADS, przez social media, przez mailing do specjalnie przygotowanej strony czy przez infografiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *