Katowicka strefa przemysłowa – Żory

Katowicka strefa przemysłowa rozwija się niezwykle prężnie i jest jedną z najważniejszych w kraju. Powstają tu zakłady produkcyjne, hale, magazyny – w Żorach, Lędzinach, Bytomiu i innych miastach śląskiej aglomeracji. Tym razem skupmy się na Żorach.

Przykładowe inwestycje na terenie Śląska

  • Magazyny na wynajem w Żorach – Panattoni Park Żory. Panattoni to jeden z liderów rynku przemysłowych nieruchomości w Europie. Teraz firma zbudowała pierwszy obiekt magazynowy klasy A w Żorach, w pobliżu drogi krajowej DK 81, 30 minut od autostrad A1 i A4, w bliskim sąsiedztwie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy etap to 36 500 m kw., z czego już część udostępniono użytkownikom. Łącznie Panattoni Park Żory to aż 84 000 m kw. powierzchni w dwóch halach.
  • Eko-Okna. Eko-Okna, polski producent okien, to największy inwestor, który zapowiedział inwestycję w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), a konkretnie – w Kornicach. Pochłonie ona około 200 mln. To jedynie przykładowe inwestycje, ale aż 20 firm planuje rozbudowę na terenach śląskich dzięki zwolnieniom z CIT. W planach jest budowa magazynów w Żorach, rozbudowa już istniejących obiektów, biura, zakłady produkcyjne, hale magazynowe i inne inwestycje.

Żory – strategiczna lokalizacja w południowej Polsce

Atrakcyjne położenie. Położenie Żorów uznaje się za strategiczne – miasto znajduje się niedaleko czeskiej granicy, historycznie na Górnym Śląsku i jest jednym z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. Pełni też ważną rolę logistyczną, leży niedaleko Rybnika (ok. 14 km), Jastrzębia-Zdroju (ok. 18 km) czy też Katowic (ok. 37 km).

Przebiega tędy między innymi autostrada A1 (łączy południe z północą Polski), droga krajowa nr 81 (Katowice (A4) – Skoczów (S52) – Harbutowice), drogi wojewódzkie nr 924, 932 i 935. To również dobra alternatywa dla rynku powierzchni magazynowych w czeskiej Ostrawie.

Świetne skomunikowanie. Zaletą dla mieszkańców jest też Bezpłatna Komunikacja Miejska, dzięki której mieszkańcy mają zapewniony wygodny dojazd do pracy. Dostępność siły roboczej to kolejny atut tej lokalizacji. Są tu również linie MZK Jastrzębie-Zdrój, ZTZ Rybnik oraz ZTM. Dobre położenie oraz wygodne skomunikowanie to duże zalety tej lokalizacji. Pracownicy mogą bez problemu dojechać do różnych obiektów, w których pracują – jak hale magazynowe w Żorach lub okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *