Kiedy kamizelki ratunkowe dla psów są konieczne?

Wydawałoby się, że każdy pies jest świetnym pływakiem – uwierz mi, jako szczęśliwy posiadacz buldoga angielskiego z pełną odpowiedzialnością mówię, że nie każdy. Poza tak specyficzną rasą oczywiście zgadzam się, że każdy czworonóg przepłynie w miarę swoich możliwości krótszy bądź dłuższy dystans, ale…no właśnie – co oznacza „w miarę swoich możliwości”? Są to metry, kilometry? Kiedy tak naprawdę kamizelki ratunkowe dla psów są absolutnym niezbędnikiem gwarantującym bezpieczne dotarcie do określonego punktu?

Aktywność nad wodą

Sporty wodne zyskują na popularności z każdym rokiem – dzieje się tak zapewne dzięki łatwiejszemu dostępowi do wypożyczalni niezbędnego sprzętu. Wybierając się na całodzienny wypad nad wodę cały czas mamy w pamięci, że czeka na nas w domu nasz czworonożny przyjaciel. Szkoda nam, że musi siedzieć w czterech ścianach, kiedy pogoda jest taka piękna i wprost wymarzona na długi spacer. Bierzemy więc go ze sobą. I tutaj mogą zacząć się schody…Co zrobić, kiedy zechcemy popływać kajakiem? Możemy wziąć pieska ze sobą! Wierz mi bądź nie, ale spotkanie zwierzaka na wodnym szlaku nie jest zjawiskiem rzadkim bądź wyjątkowym: wręcz przeciwnie, ludzie coraz częściej decydują się nie wykluczać swoich pupili z tego rodzaju aktywności. Niemniej jednak, decydując się na taką eskapadę, trzeba zadbać o bezpieczeństwo zwierzaka: w takim przypadku kamizelki ratunkowe dla psów są bezsprzecznie niezbędne. Dlaczego? Wyobraź sobie, że pies przy niekontrolowanym upadku do wody doznał urazu, który uniemożliwia bądź ogranicza swobodne pływanie. Nie narażaj go na to: zainwestuj w odpowiedni kapok dla psa i ciesz się udanym, aktywnym wypoczynkiem razem z nim.

Kamizelki ratunkowe dla psów – jakie wybrać?

Jeżeli interesują Cię kamizelki ratunkowe dla psów, to nie musisz daleko szukać: wystarczy rozejrzeć się po polskim, rodzimym rynku. Nasza polska duma – Aquarius – posiada w swojej ofercie dwa modele kapoków dla zwierzaków: Pupil oraz Pupil II. Różnią się odrobinę designem i sposobem zapięcia, ale oba gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie. Jak dobrać rozmiar? Wystarczy zmierzyć pupila (jego obwód w karku, długość) oraz znać przybliżoną wagę. Jeżeli dokonywałeś kiedykolwiek zakupu szelek bądź uprzęży, to wiesz zapewne, jak powinien odbywać się ten proces. Ponadto w sklepach często podawane są przykładowe rasy, na które pasuje dane akcesorium.

Kamizelki ratunkowe dla psów – gdzie kupić?

Najlepiej zaufać miejscu specjalizującemu się w dystrybucji akcesoriów niezbędnych podczas uprawiania sportów wodnych – takim miejscem jest sklep internetowy Gokajak.com. Gwarantuję, że wyroby wyżej wspomnianego Aquariusa znajdziesz tam w najniższych możliwych cenach. Szybka dostawa i bezproblemowy kontakt z obsługą to kolejne atuty tego miejsca. Co znajduje się w asortymencie Gokajak.com? Kamizelki ratunkowe dla psów, sprzęty asekuracyjne, turystyczne, transportowe, a także odzież, wiosła, pagaje, kajaki. To świetne miejsce na poczynienie „wyprawki” dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportami wodnymi – znajdziesz tam wszystko, czego Ci trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *