Kurtka czy płaszcz? Co wybrać w sezonie jesień – zima 2020/2021?

Ludzie z branży modowej i firmy produkujące ubrania dobrze wiedzą, na jakie okazje będzie lepsza kurtka, a kiedy lepiej sięgnąć po płaszcz. Problem zaczyna się, gdy same mamy zdecydować, co wybrać – więc tutaj wyjaśnimy, jaka jest kluczowa różnica między płaszczem a kurtką, by nikt nie miał problemy z wybraniem najlepszej opcji na nadchodzącą zimę.

Płaszcz lub kurtka – czy to naprawdę ma znaczenie?

Dobrze zrozumiana różnica między płaszczem a kurtką powinna najlepiej wyklarować, które modne duże rozmiary będą pasować do danego stylu życia, czy sylwetki. Kluczową różnicą między płaszczem a kurtką jest oczywiście różnica długości. To najważniejsza rzecz, o której nie można zapominać przy wyborze:

  • kurtki są krótkie,
  • płaszcze są długie.

Jednak niestety – nie na tym koniec, bo trendy modowe tej zimy nieco komplikują sprawę. Ogólnie kurtki damskie duże rozmiary zwykle sięgają do talii lub trochę za nią. Jednak w tym sezonie jest nieco inaczej, bo nie brakuje fasonów z tzw. przedłużanym tyłem. Trzeba jednak wziąć za pewnik fakt, że generalnie płaszcze damskie plus size są dłuższe niż kurtki. Czasami jednak sięgają do kolan lub poniżej, a modele maxi kończą się nawet przy kostkach.

Odzież wierzchnia plus size – co będzie lepsze?

Teraz, gdy znamy już podstawową różnicę, która pozwala oddzielić kurtki damskie zimowe plus size od płaszczy – należy sobie odpowiedzieć na kilka bazowych pytań, które pomogą wyznaczyć kierunek zakupów:

  • Czy zależy mi bardziej na elegancji czy swobodzie ruchów?
  • Czy mój styl jest bardziej sportowy czy oficjalny?
  • Czy spędzam dużo czasu w podróży?

Zanim przejdziemy do analizy odpowiedzi, warto otworzyć stronę https://tono.sklep.pl/, gdzie można znaleźć fasony dopasowane do każdych potrzeb. Powinnaś postawić na płaszcze, jeśli preferujesz elegancję i oficjalny strój, a codzienne dojazdy do pracy nie zajmują Ci wiele czasu. Z drugiej strony, jeśli dużo podróżujesz, jesteś bardzo aktywna i zawsze stawiasz na wygodę – kurtka to bardziej Twój klimat. Oczywiście w jednej i drugiej grupie można znaleźć rozwiązania hybrydowe. W dzisiejszej modzie wszystko jest możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *