Kwas hialuronowy – co musisz o nim wiedzieć?

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej jest częstym zjawiskiem. Czym jest? Jak działa i do czego możemy go wykorzystać? Czy jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Kwas hialuronowy – czym jest?

Eliksir młodości, bo tak potocznie nazywany jest kwas hialuronowy, jest niczym innym jak związkiem chemicznym występującym we wszystkich organizmach. Doskonale nawilża, odmładza i ma działanie antyoksydacyjne. Szereg możliwości, jakie nam daje, pozwala na wykorzystanie go w kosmetykach pielęgnacyjnych. Znajdziesz go zarówno w sproszkowanej formie, pod postacią serum, jak i kremu nawilżającego.

Kwas hialuronowy w organizmie

Wraz z wiekiem tracimy cenne dla naszej skóry właściwości i składniki odżywcze. Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie pod postacią hialuronianu sodu. Jest on zlokalizowany w skórze właściwej oraz w przestrzeni międzykomórkowej. Odpowiada za nawilżenie naszej skóry. Wówczas, gdy jego poziom zaczyna nagle spadać, skóra traci swoją elastyczność, a my musimy uzupełnić braki.

Kwas hialuronowy a kosmetologia

Niedobory kwasu hialuronowego są widoczne gołym okiem. Dlatego też jest on chętnie wykorzystywany w kosmetologii. Stanowi składnik wielu kremów odmładzających czy serum. Wysoko skoncentrowany poziom kwasu w kosmetykach pozwoli ci skutecznie przeciwdziałać niedoborom od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Jeśli zauważyłaś pierwsze oznaki zwiotczenia skóry, zajrzyj na stronę – https://www.pieknaona.pl/. Znajdziesz tam najnowszej generacji spray z kwasem hialuronowym. Udoskonalona receptura kosmetyku jest odpowiedzią na twoje dotychczasowe problemy. Preparat pozwoli ci zadbać o skórę i przywrócić jej dawny blask!

Płyn stawowy a hialuronian sodu

Czy wiedziałaś, że kwas hialuronowy ma zdolność do wchłaniania wody, tym samym jest jednym z głównych składników płynu stawowego? Zawartość kwasu w płynie zapewnia pełną sprężystość chrząstki stawowej, a co za tym idzie, odpowiada za prawidłową pracę stawów. Co ciekawe, jedną z częstszych przyczyn chorób zwyrodnieniowych jest niski poziom hialuronianu sodu w organizmie.

Wykorzystanie w medycynie estetycznej

Kwestią budzącą wiele wątpliwości jest szkodliwy wpływ kwasu na nasze zdrowie. Kwas hialuronowy jako budulec naszego organizmu, jest w pełni bezpieczny, a przede wszystkim całkowicie naturalny. Zgodność z budową chemiczną naszych komórek pozwala na wykorzystanie go w wielu zabiegach. Choć jest często stosowany do modelowania owalu twarzy, wypełniania bruzd czy zmarszczek, to jednak największą popularnością cieszy się zabieg wypełniania ust.

Przeciwwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem hialuronu są w pełni bezpieczne. Niemniej jednak zalecana jest ostrożność. Osobom cierpiącym na nowotwory czy choroby autoimmunologiczne stanowczo odradzamy stosowanie terapii z użyciem kwasu. Sytuacja nie jest do końca jasna w przypadku kobiet w ciąży. Badania nie potwierdziły wpływu kwasu na płód. Lekarze jednak zalecają zachowanie wszelkich środków ostrożności i unikanie kontaktu z kwasem.

Skutki uboczne

Pomimo iż kwas hialuronowy jest składnikiem budulcowym naszego organizmu, może niekiedy dojść do reakcji alergicznej. Wykonywanie jakichkolwiek zabiegów upiększających czy drobnych poprawek kosmetycznych powinno mieć miejsce pod okiem wyszkolonego specjalisty. Pamiętaj, że nawet drobna ingerencja w twoje ciało może nieść nieprzyjemne konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *