Legalna praca w opiece w Niemczech? Dowiedz się jak ją znaleźć!

Praca opiekunek za granicą to nie tylko dobre zarobki i stabilne zatrudnienie, ale również bezpieczeństwo. Warunek jest tylko jeden. Praca musi odbywać się na podstawie legalnej umowy, a opiekunka powinna dopilnować wszelkich formalności. Doświadczone opiekunki seniora doskonale wiedzą jak zadbać o swój spokój i znaleźć rzetelną pracę. Chcesz podjąć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zorganizować pierwsze zlecenie.

Umowa w pracy opiekunki seniora

Legalna praca chroni opiekunkę przed wieloma potencjalnymi niebezpieczeństwami. Przede wszystkim opiekunki za granicą pracując bez umowy narażają się na brak wypłaty zarobionych środków. Oferty pracy na czarno często kuszą zainteresowanych „ekstra zarobkami”. Należy jednak pamiętać, że nieuczciwemu pracodawcy chodzi przede wszystkim o uniknięcie opłacania składek. Praca bez umowy to również brak zapisanych obowiązków i warunków pracy. W związku z tym realia na zleceniu mogą okazać się zupełnie inne niż warunki, które były omawiane pierwotnie.

Praca w Niemczech na czarno stwarza również zagrożenia związane ze złamaniem prawa. Podjęcie zatrudnienia bez umowy to ryzyko otrzymania na przykład wysokiej kary pieniężnej. W niektórych przypadkach może to być też zakaz pracy w Niemczech, czy nawet wydalenie z kraju. Jak więc podjąć legalne zatrudnienie?

Jak znaleźć dobre zlecenie?

Sprawdzonym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z agencją opiekuńczą. Są to firmy, które zajmują się organizacją wyjazdów i pomagają dopełnić wszelkich formalności. Jedną z często polecanych firm jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży opiekuńczej. Firma zajmuje się nie tylko organizacją zlecenia, ale pomaga również wybrać ofertę dostosowaną do potrzeb opiekunki. A potrzeby mogą być różne. Standardowy okres wyjazdu to 6-8 tygodni. Niektóre z opiekunek szukają jednak nietypowych zleceń, np. wyjazdu do Niemiec na 2 tygodnie lub oferty pracy w opiece od zaraz. Współpracując z agencją zwiększamy swoje szanse na dobre dopasowanie oferty do preferencji.

Praca z Veritas Opieka przede wszystkim transparentne warunki. Odbywa się ona na podstawie legalnej umowy, a przez cały czas trwania zlecenia nad opiekunką czuwa doświadczony koordynator. Wyjazd z agencją to również atrakcyjne zarobki. Średnia pensja miesięczna w Veritas Opieka to około 1800€ netto. Na zleceniu nie płacisz także za zamieszkanie i wyżywienie, a bezpłatny obustronny przejazd organizuje agencja. Szukasz aktualnych ofert pracy? Sprawdź najnowsze zlecenia: Oferty pracy w opiece Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *