Najpopularniejsze frezarki na rynku

W branży sprzedaży i produkcji frezarek numerycznych na rynku Polskim działa około 220 firm, z czego 5 podmiotów dużych o zatrudnieniu około 200 pracowników. Mnogość marek pozostających w ofercie tych firm sprawia, że wybór obrabiarki jest nie lada wyzwaniem. Lider natomiast może być tylko jeden – firma Abplanalp, wyłączny dystrybutor m.in. firmy HAAS pochwalić się może sprzedażą na poziomie nawet 500 maszyn rocznie, z czego większość stanowią właśnie frezarki Haas.

Frezarka Haas UMC jako główny produkt pięcioosiowy tej firmy funkcjonuje w Polsce już od 2012 roku w 100 firmach, co w połączeniu z popularnością serii Haas VF sprawia, że frezarki Haas zdecydowanie zajmują pierwsze miejsce pod względem popularności. Co decyduje o tym sukcesie? Frezarki Haas charakteryzują się najlepszym na rynku stosunkiem cena/jakość i niską utratą wartości, jak też bardzo rozbudowanym działem serwisu, pozwalającym na uniknięcie przestojów w razie awarii. Warto wspomnieć o fakcie, że cena dowolnej frezarki Haas nie jest tajemnicą, gdyż ta Amerykańska marka posiada jawną politykę cenową – frezarka Haas UMC 500 będąca najmniejszym przedstawicielem rodziny UMC, zgodnie ze stroną haascnc.com kosztuje około 80 000 euro i oferuje maksymalne wymiary przedmiotu obrabianego fi457x482mm o wadze do 226kg. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać większy model frezarki Haas z grupy UMC – obciążenie maksymalne stołu rośnie wtedy nawet do 680kg, przy gabarytach fi1219/1919 dla UMC 1600H czyli poziomej odmiany tego modelu.

Każda frezarka Haas UMC wyposażona jest już w podstawowej wersji w możliwość pracy pozycjonowanej (3+2) jak i ciągłej (symultanicznej), posiada bezkablowy zestaw sond Renishaw wraz z oprogramowaniem inspection plus oraz wygodnym systemem obsługi graficznej VPS sprawiającym, że obsługa frezarki Haas nie wymaga od operatora poznania G-kodu. W standardzie uzyskujemy też wspomaganie dla translacji miejsca zerowego przedmiotu, jak też funkcjonalność TCP czyli śledzenie końca narzędzia, co jest nieocenioną pomocą przy programowaniu obróbek symultanicznych.

Niepodważalną zaletą, którą może pochwalić się frezarka Haas UMC są nowe bezluzowe przekładnie cykloidalne, spotykane dotychczas tylko w produktach grupy premium. Ich dokładność w zakresie 15 sekund łukowych z prędkościami do 180 stopni/sek idealnie trafiają w potrzeby użytkowników, a prostota sterowania i ponad 30 ośrodków typu Haas Technical Education Center (HTEC) uczących głównie uczniów szkół średnich w ramach zajęć i praktyk sprawia, że wybór frezarki Haas gwarantuje sporą grupę operatorów gotowych do podjęcia pracy bez dodatkowych szkoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *