Poznaj najlepszy sposób na sprzedaż niepotrzebnej biżuterii

Gdybyś podliczyła, ile jest warta biżuteria, której nie nosisz, mogłoby się okazać, że trzymasz w szkatułce całkiem niezłą sumkę. Czy ma to jakikolwiek sens? Przyznaj – nie ma najmniejszego. Dlatego nie magazynuj pieniędzy w szufladzie: sprzedaj niepotrzebne złoto w internetowym skupie Mooney.pl, a zarobioną w ten sposób ekstragotówkę przeznacz na biżuterię, która naprawdę Ci się podoba!

Internetowy skup biżuterii – to prostsze, niż myślisz!

Gdzie sprzedać złotą biżuterię? Zapewne pierwsze miejsce, które przyszło Ci na myśl, to portale aukcyjne i ogłoszeniowe: Allegro, OLX, Gumtree czy Sprzedajemy.pl. Sprzedaż złota w serwisach tego typu bywa jednak trudna. Z prostego powodu – kupujący są nieufni. Jeśli do pierścionka czy kolczyków możesz dołączyć paragon albo certyfikat potwierdzający autentyczność, to znacznie ułatwia sprawę. Jeśli jednak nie, może się okazać, że Twoje ogłoszenie będzie wisiało w internecie miesiącami, nie przyciągając żadnego chętnego. Nie trać czasu – na Mooney.pl załatwisz całą sprawę o wiele szybciej i wygodniej.

Mooney.pl to lombard online, który oferuje skup złota i innych wartościowych rzeczy, takich jak wszelkiego typu elektronika, antyki, sprzęt fotograficzny i sportowy czy zabytkowe monety. Jego największą zaletą jest to, że całą transakcję przeprowadza się za pośrednictwem internetu – dyskretnie, w kilka chwil i bez wychodzenia z domu. W jaki sposób to działa?

Sprzedawaj szybko i wygodnie

Aby sprzedać niepotrzebną biżuterię w Mooney.pl, wystarczą zaledwie 4 superproste kroki!

1. Pierwszy etap to opis rzeczy, które chcesz spieniężyć. W jego przygotowaniu pomoże Ci formularz – jest prosty i intuicyjny, więc wypełnienie poszczególnych pól zajmuje dosłownie chwilę. Pamiętaj, aby dołączyć do niego również zdjęcia.

2. Drugi etap to wycena – na podstawie przesłanego opisu rzeczoznawcy Mooney.pl oszacują wartość biżuterii, której już nie potrzebujesz, a następnie przedstawią Ci odpowiednią ofertę. Tutaj jednak mała uwaga: jeśli sprzedajesz na przykład bransoletkę kupioną w znanej sieci jubilerskiej, musisz liczyć się z tym, że nie dostaniesz za nią tyle, ile zapłaciłaś. Na cenę takiej biżuterii w przeważającej mierze składa się bowiem nie koszt kruszcu czy kamieni szlachetnych, ale… metka z logo producenta. Kupując takie złoto, płaci się głównie za renomę i rozpoznawalność marki, a nie za jego rzeczywistą wartość.

3. Trzeci etap obejmuje wysyłkę. Ale spokojnie – nie musisz ani zamawiać kuriera, ani fatygować się na pocztę, bo sprawę transportu Mooney załatwi za Ciebie. Jeśli zgodzisz się na zaproponowaną w wycenie sumę, serwis wyśle na Twój adres kuriera. Nie płacisz za niego – wszystkie koszty Mooney.pl bierze na siebie. Tobie pozostaje jedynie przygotowanie rzeczy do wysyłki.

4. Gdy paczka dotrze do magazynu Mooney, a jej zawartość będzie zgadzać się z opisem, na wskazane przez Ciebie konto bankowe trafi przelew z zapłatą. Et voilà – to wszystko! Sama przyznaj: to superproste.

Zrób miejsce na nowe

Korzystanie z usługi skupu na Mooney.pl jest świetnym sposobem na odświeżenie szkatułki z biżuterią – możesz sprzedać tę, której już nie nosisz, bo przestała Ci się podobać (albo nigdy Ci się nie podobała, jak to czasem bywa z prezentami…), i dorobić w ten sposób do zakupu czegoś nowego.

Cała transakcja to minimum wysiłku – nie musisz trudzić się załatwianiem wysyłki, ani nawet wychodzić z domu, bo wszystko załatwisz za pośrednictwem internetu. Również formalności ograniczone są do minimum. Wystarczy, że opiszesz nam biżuterię, którą chcesz spieniężyć, a potem zapakujesz ją i przekażesz kurierowi. Jeśli masz do sprzedania kilka różnych kosztowności, możesz sprzedać wszystkie w jednej transakcji. Co więcej – Mooney.pl to także skup zegarków i elektroniki, więc razem z biżuterią przyjmiemy też na przykład smartwache czy Iphone’a, którego niedawno wymieniłaś na nowszy model.

Sprzedaż kosztowności w skupie Mooney nie będzie kosztować Cię nawet złotówki – nie płacisz ani za wycenę, ani za transport. Gdybyś wystawiła je na aukcji internetowej, musiałabyś liczyć się z dodatkowymi opłatami, na przykład za promowanie ogłoszenia na szczycie wyników wyszukiwania, oraz prowizją (w przypadku sprzedaży biżuterii za 1500 zł prowizja sięga ok. 55 zł). Taki sposób sprzedaży najprawdopodobniej kosztowałby Cię również mnóstwo czasu.

Skup z możliwością odkupu

Pilnie potrzebujesz gotówki, ale nie chcesz definitywnie pozbywać się swojej biżuterii? Skorzystaj z opcji skupu z odkupem. To usługa będąca alternatywą dla zastawu, który oferują tradycyjne lombardy stacjonarne. W jej ramach sprzedajesz złoto, ale zachowujesz prawo do odkupienia go po wyznaczonym czasie 30, 60 lub 90 dni. Cała procedura odbywa się tak samo, jak w przypadku zwykłego skupu – opisujesz przedmioty, które chcesz „zastawić”, akceptujesz wycenę i przekazujesz paczkę kurierowi. Po upływie ustalonego czasu odkupujesz rzeczy, a one wracają do Ciebie tą samą drogą, za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przez cały okres „zastawu” przechowywane są w monitorowanym, ubezpieczonym magazynie – strzeżone jak w banku.

Zajrzyj na mooney.pl i przekonaj się, jak szybko, prosto i wygodnie można sprzedawać używaną biżuterię!

Źródło zdjęć: shutterstock.com, pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *