Zamki listwowe. Czy warto je stosować?

Zależy ci na jak najlepszym zabezpieczeniu wejścia do swojego domu lub firmy? Jeśli tak, potrzebujesz solidnych drzwi zewnętrznych z niezawodnym, antywłamaniowym zamkiem. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań, ale na szczególną uwagę zasługują właśnie zamki listwowe (zasuwnice). W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej zasadności ich używania.

Zamek listwowy umożliwia ryglowanie skrzydła w ościeżnicy drzwi przy użyciu jednego klucza w kilku punktach: centralnym, znajdującym się zwykle na wysokości klamki oraz co najmniej dwóch powyżej i poniżej niego. Mamy tu więc do czynienia z zamkiem wielopunktowym, który zapewnia nie tylko solidne zabezpieczenie przed wyważeniem drzwi, ale też znacznie ułatwia właścicielowi ich zamykanie i otwieranie. Zalet i korzyści ze stosowania takiego rozwiązania jest z resztą znacznie więcej – przekonuje nasz rozmówca z DOM Polska.

Zalety i korzyści stosowania zamków listwowych

Wielopunktowy zamek listwowy pozwala szybko i sprawnie zaryglować drzwi w co najmniej trzech punktach. Podobny efekt możemy oczywiście uzyskać montując w drzwiach kilka zwykłych zamków, jednak w takiej sytuacji za każdym razem musimy używać wielu oddzielnych kluczy. Stosowanie zamka listwowego jest więc rozwiązaniem znacznie wygodniejszym. Dzięki niemu nie będziesz musiał nosić przy sobie dużego pęku kluczy i codziennie zastanawiać się, który z nich pasuje do konkretnego zamka. Zamek listwowy oszczędza twój czas.

Poza tym, że zamki listowe są nie do sforsowania dla włamywaczy i wygodne w użytkowaniu, zwiększają także trwałość drzwi. Blokując drzwi w kilku miejscach, dodatkowo usztywniają konstrukcję i wzmacniają skrzydło. W ten sposób wpływają nie tylko na zwiększenie szczelności przegrody, co pozwala ograniczyć straty ciepła w sezonie grzewczym, ale też zapobiegają odkształcaniu się skrzydła i jego wypaczaniem pod wpływem oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego wielopunktowy zamek warto montować szczególnie w zewnętrznych drzwiach wejściowych do domów rodzinnych i innych budynków wolnostojących.

Cyfrowe otwieranie zamka wielopunktowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na wygodę użytkowania zamka listwowego wpływa fakt, że do jego obsługi wystarczy jeden klucz. Co ciekawe, w niektórych przypadkach nie jest on w ogóle potrzebny. Najlepsze zamki listwowe mogą współpracować z wkładkami cyfrowymi. Dzięki takiej kombinacji możesz otwierać drzwi bez tradycyjnego klucza, ale za pomocą kodu, transpondera, albo nawet… telefonu komórkowego. Jeśli jesteś zainteresowany takim nowoczesnym rozwiązaniem, szukaj zamków wielopunktowych w ofercie producenta DOM Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *