Kto ma lepszą ofertę na pożyczkę? Bank czy parabank?

Parabanki to wybawienie dla niemal każdego konsumenta. Nawet osoby z niezbyt przejrzystą historią kredytową mogą liczyć na pomoc z takich firm.

Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe charakteryzują się tym, że wychodzą naprzeciw finansowym potrzebom swoich interesantów. Zdecydowana większość osób w pewnym momencie swojego życia staje przed decyzją zaciągnięcia pożyczki na spełnianie marzeń czy niespodziewanych wydatków. I tu pojawia się pytanie: skąd pożyczyć pieniądze – z banku czy może parabanku?

Jak to wygląda w bankach?

Konsument potrzebujący kredytu na dużą sumę, którego raty rozkładane są na długi okres (nawet kilkudziesięciu lat) ma jedno wyjście – udać się do banku. Takie zobowiązanie będzie stosunkowo nisko oprocentowane, a także bezpieczne, gdyż banki muszą w pełni działać zgodnie z obowiązującymi zasadami prawa. Ponadto klient może wybierać z szerokiej gamy produktów – od niewielkich pożyczek, poprzez kredyty na samochód, aż po hipotekę. Niestety są też pewne wady związane z zaciąganiem zobowiązania w banku. Największą z nich jest to, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

Instytucje bankowe bardzo dokładnie sprawdzają swoich klientów w bazach zawierających historię kredytową, oceniają ryzyko, a także wymagają ogromnej ilości formalności i częstych wizyt w banku. Konsument musi ponadto posiadać umowę o pracę. W przypadku dużych sum trzeba się również liczyć z tym, że instytucja będzie wymagała przedstawienia jakiegoś zabezpieczenia, na przykład zastawu. Decydując się na kredyt w banku dobrze jest pamiętać o tym, że cały proces – od złożenia wniosku po otrzymanie pieniędzy jest długotrwały, co może być problematyczne w sytuacjach, gdy konsument potrzebuje ich natychmiast.

Jak sytuacja przedstawia się w instytucjach pozabankowych?

Parabanki to wybawienie dla niemal każdego konsumenta. Nawet osoby z niezbyt przejrzystą historią kredytową mogą liczyć na pomoc z takich firm. Instytucje pozabankowe coraz częściej oferują udzielanie pożyczek przez Internet. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Aby uzyskać tak zwaną chwilówkę najczęściej wystarczy jedynie dowód osobisty, a okres weryfikacji jest na tyle krótki, że umożliwia otrzymanie gotówki nawet w kilkanaście minut.

Niestety pożyczka pozabankowa ogranicza się do niewielkich kwot, lecz nie to jest jej największą wadą. Jest nią natomiast wysoki koszt spłaty, na który składa się nie tylko samo oprocentowanie, ale również prowizje. Zazwyczaj konsumenci nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi, ponieważ są to pożyczki krótkoterminowe. W związku z tym, iż są to również niewielkie kwoty, to nawet spory procent nie jest w stanie przerazić klienta w nagłej potrzebie. Parabanki to przede wszystkim szybka gotówka z minimalną ilością formalności.

Jak widać, wybór instytucji udzielającej pożyczki zależy w dużym stopniu od oczekiwań klienta, czyli w głównej mierze od kwoty, jaką chce pożyczyć. W przypadku dużych sum z pewnością nie uda się do parabanku, natomiast chcąc pożyczyć pieniądze na „już” zapewne nie odwiedzi instytucji bankowej. Szukasz bezpiecznej pożyczki przez internet? Sprawdź ofertę https://www.extraportfel.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *