Święta poza domem – jak sobie radzić daleko od rodziny

Święta to czas wypełniony radością i miłością. Spędzanie go z daleka od bliskich niekiedy jest jednak koniecznością. Praca za granicą nie zawsze umożliwia nam powrót do kraju, by móc celebrować święta w gronie najbliższych. Jak poradzić sobie z samotnością w te wyjątkowe dni? Co zrobić, by w naszych czterech ścianach zagościła radość?

Praca w Niemczech dla Polaków opiekunka

Pomimo że coraz częściej odchodzimy od kultywowania tradycji, Boże Narodzenie to dla większości czas przepełnionymi rozmowami z bliskimi, wspólnym śpiewaniem kolęd czy po prostu cieszeniem się świątecznym klimatem. Ciężko jest nam sobie wyobrazić wigilię samotnie…

Niestety problem spędzania świąt z daleka od rodziny jest częstym zjawiskiem. W poszukiwaniu lepszego bytu, poprawy standardu życia bardzo często decydujemy się wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Praca w Niemczech dla Polaków jest niezwykle kuszącą propozycją. Niemniej warto zastanowić się, czy jest to coś dla ciebie. Wyjazd wiążę się nie tylko ze zmianą miejsca zamieszkania, lecz także z nowymi obowiązkami.

Często wybieraną opcją jest praca w Niemczech jako opiekunka do osoby starszej. Jeśli perspektywa nowego życia cię fascynuje, a decyzja o wyjeździe została przez ciebie podjęta, skorzystaj z zaufanego źródła. Na stronie – https://laxocare.pl/oferty/ – znajdziesz najświeższe oferty pracy w Niemczech. Agencja Laxocare od wielu lat działa na polskim rynku. Z pomocą doświadczonych konsultantów uzyskasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Nie czekaj!

Samotne święta – jak nadać świątecznej atmosfery?

W dobie social mediów możesz sprawić, że dzielące was kilometry przestaną być przeszkodą. Pomimo odległości bądź w kontakcie z bliskimi. Aplikacje obecnie udostępniają opcję rozmowy „na żywo”. Zadzwoń do bliskich i zobacz ich po drugiej stronie ekranu. Oczywiście to nie zastąpi prawdziwej rozmowy. Niemniej sprawi, że choć na chwilę zapomnicie o samotnych świętach…

Spotkanie ze znajomymi

Pracując za granicą, często negatywnie nastawiamy się do wizji spędzenia świąt bez bliskich! Dobre nastawienie to podstawa. Pamiętaj, że nie jesteś samotny. Nie bój się zapytać kolegów, czy koleżanek z pracy o ich plany wigilijne. Możecie zorganizować wspólne spotkanie i cieszyć się magią świąt w mniejszym gronie.

Kultywuj tradycję

Co kraj, to obyczaj. Niezależnie, gdzie w tym roku spędzisz święta, nie zapominaj o polskich tradycjach. Każda kultura ma inne zwyczaje. Święta mogą być obchodzone w różnoraki sposób. Dziel się naszymi tradycjami z innymi i nadaj świętom nowego charakteru.

Aranżacja wnętrza

Zapewne zastanawiasz się, czy dekorowanie domu w tej sytuacji ma sens… Oczywiście, że tak! Świąteczne przygotowania to nie tylko ozdabianie stołu do kolacji. Aby poczuć świąteczną atmosferę, udekoruj mieszkanie klasycznymi dodatkami. Lampki zawieszone na oknie, pościel w świąteczny deseń, a może ręcznie wykonany stroik, który nada wnętrzu niebywałego charakteru? Możliwości jest multum!

Prezenty pod choinką

Obdarowywanie prezentami niesie ze sobą wiele frajdy. Zadbaj o drobne upominki dla bliskich jeszcze przed świętami. Jeżeli powrót do rodziny nie jest możliwy, pozostaw je pod choinką. Pomimo twej nieobecności sprawisz, że na twarz twoich bliskich zagości uśmiech.

Pomyśl o sobie

Samotne święta nie muszą wcale być złe! Choć tęsknota za rodzinnym domem, może dawać się we znaki, skup się na pozytywnych aspektach. Wykorzystaj ten czas w pełni dla siebie. Odpocznij od pracy, zaaranżuj miły wieczór z dobrym filmem czy książką. Pozwól sobie na wytchnienie. Niech to będzie czas pełen refleksji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *