Tangle Teezer – jaką wybrać?

Od kiedy Shaun Pulfrey stworzył plastikową szczotkę do włosów, cieszy się ona niezmienną popularnością. Sięgają po nią głównie kobiety, chociaż nie brakuje też panów będących jej fanami. Tangle Teezer, bo o niej mowa wyróżnia się wśród innych produktów do czesania włosów swoim kształtem i funkcjonalnością. Jej popularność sprawiła, że szczotka obecnie występuje w kilku odmianach. Jak wybrać tą idealną dla siebie i dlaczego warto?

Jak działa Tangle Teezer?

Tangle Teezer to szczotka stworzona z myślą o niesfornych włosach. Głównym założeniem przy jej tworzeniu była pomoc w rozczesywaniu włosów ze skłonnościami do plątania i łamania. Dlatego też klasyczne Tangel Tezer, które dostępne są na https://tagomago.pl/collections/tangle-teezer wyróżniają się tym, że zamiast włosia posiadają elastyczne ząbki. Te niemal bezboleśnie prześlizgują się wzdłuż włosa, nie naruszając jego struktury. Co ważne, ząbki są różnej długości, dzięki czemu nie tylko rozczesują, ale także wzmacniają cebulki włosa, poprzez wykonywanie delikatnego masażu skóry głowy. Innowacyjne ząbki zastosowane w Tangle Teezer nazywają się flexi, a cała szczotka wykonana jest z tworzywa odpornego na odkształcenia i uszkodzenia.

Kto może używać szczotki Tangle Teezer?

Tangle Teezer jest szczotką uniwersalną. Chociaż pierwotnie miała służyć tylko osobom, które mają problemy z rozczesaniem włosów, dziś chętnie sięgają po nią wszyscy. Czuprynę czesać mogą nią kobiety, mężczyźni, dzieci, seniorzy, posiadacze włosów prostych i kręconych, długich i krótkich. Tangle Teezer wykorzystywać można do rozczesywania włosów mokrych i suchych.

Rodzaje Tangle Teezer

Tangle Teezer występuje w kilku odsłonach. Zanim więc kupi się szczotkę, warto poznać je wszystkie i dopasować typ do swoich potrzeb. Klasyczną szczotką jest Tangle Teezer The Original. Jest to pierwsza i najbardziej popularna wersja. Poznać ją można po płaskiej powierzchni, która doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Ze względu na swój mały rozmiar może być jednak niewygodna przy czesaniu długich włosów. Stąd też ten klasyczny model polecany jest przede wszystkim mężczyznom.

Kolejną wersją szczotki Tangle Teezer jest Compact Styler. Stworzona została z myślą o osobach podróżujących. Niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieści się w każdej walizce czy plecaku i nie zajmie dużo miejsca. Od klasycznych modeli różni się też tym, że wyposażona jest w specjalną nakładkę, która chroni ząbki przed zniszczeniem.

Do rozczesywania włosów mokrych polecana jest Tangle Teezer Aqua Splash. Idealnie sprosta ona potrzebom kosmyków po kąpieli czy wizycie na basenie. Charakterystyczną cechą tego modelu są krótsze ząbki i puste miejsce w środku. Użytkowniczki Tangle Teezer Aqua Splash chwalą ją za to, że łatwiej trzymać ją w dłoni i lepiej się nią operuje. Wynika to z tego, że jest ona dłuższa od siostrzanych modeli. Tangle Teezer Aqua Splash można również wykorzystywać do rozprowadzania masek czy odżywek, dlatego jest popularna wśród włosomaniaczek.

W ofercie Tangle Teezer odnaleźć można też szczotkę do włosów kręconych i gęstych. Jej ząbki są dłuższe, przez co szczotka chroni loki przed łamaniem, wyrywaniem, ciągnięciem w trakcie czesania. Model Tangle Teezer Thick&Curly można wykorzystywać do rozczesywania zarówno mokrych, jak i suchych włosów.

W stylizacji pomoże natomiast Tangle Teezer Blow Styling. Ten typ szczotki można poznać po rączce oraz gęstej sieci ząbków w czterech rzędach. Ząbki są grube, twarde i nie elastyczne, czyli zupełnie inne niż w pozostałych modelach. Tangle Teezer Blow Styling dostępna jest w dwóch wersjach – do włosów krótkich i półdługich oraz włosów długich.

Ostatnim modelem jest Tangle Teezer Flower Pot. Dedykowana jest ona najmłodszym, przez co jest mniejsza niż standardowe wersje. Maluch jest w stanie się nią samodzielnie uczesać. Dodatkowym gadżetem jest pojemniczek, w którym można trzymać spinki czy gumki do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *