5 zalet płatności online dla kupujących

Internetowe systemy transakcyjne są chętnie wykorzystywane przez konsumentów doceniających funkcjonalność dostępnych modułów. Każdy klient może dodatkowo wybrać metodę płatności dostosowaną do własnych potrzeb i preferencji. Warto wiedzieć, jakie zalety mają wirtualne formy realizacji operacji w obrębie różnorodnych platform sprzedażowych.

Szybkość

Internetowe moduły transakcyjne pozwalają płacić za zakupy bez konieczności ręcznego wpisywania danych do przelewu. W przypadku systemu Pay-by-link oraz One click payment klient musi jedynie zaznaczyć odpowiednią instytucję finansową i zatwierdzić operację, wprowadzając kod autoryzujący. Osoby korzystające z portfeli elektronicznych mogą natomiast zapisać dane karty płatniczej bez konieczności każdorazowego wprowadzania wymaganych informacji. W przypadku BLIK-a operacja zostaje zatwierdzona po wprowadzeniu kodu w sklepie internetowym i aplikacji mobilnej.

Funkcjonalność

Systemy online posiadają różnorodne udogodnienia wpływające na komfort zakupów realizowanych przez konsumentów. BLIK posiada funkcje pozwalające na cykliczne pobieranie środków finansowych z rachunku bankowego klienta. Rozwiązanie to stanowi duże udogodnienie w przypadku opłat abonamentowych i nie tylko. W przypadku portfeli elektronicznych można realizować zakupy w polskich i zagranicznych sklepach. E-wallety obsługują bowiem różnorodne waluty.

Możliwość zakupów bez natychmiastowego uiszczenia opłaty

Model PayPo został stworzony z myślą o osobach pragnących skorzystać z usług sklepów internetowych w przypadku braku wystarczającej ilości środków na rachunku bankowym. Należność za zakupy zostaje bowiem uregulowana przez operatora systemu, a klient może przesłać pieniądze po upływie dwudziestu jeden lub trzydziestu dni. PayPo wyposażono również w dogodny system ratalny.

Bezpieczeństwo

Właściciele urządzeń mobilnych mogą płacić za swoje zakupy za pośrednictwem tabletów, smartfonów lub smartwatchów. Aplikacje posiadają oprogramowania chroniące użytkowników przed niepożądanymi atakami osób trzecich. Moduły są również regularnie aktualizowane, co wspomaga przepływ środków finansowych. W przypadku systemu one click payment chronione są dane osobowe klienta. Osoby korzystające z tej metody płatności nie muszą logować się w obrębie witryny operatora. Pay-by-link chroniony jest natomiast protokołem SSL. Operatorzy podlegają również weryfikacji KNF.

Różnorodność systemów

Realizując zakupy w sklepie internetowym, każdy klient może wybrać rozwiązanie dostosowane do indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze formy finalizacji transakcji to płatności mobilne, one click payment, Pay-by-link i operacje z wykorzystaniem kart. Każdy system wyróżnia intuicyjność oraz prostota obsługi.

Płatności online są funkcjonalne i bezpieczne. Operatorzy systemów transakcyjnych regularnie wprowadzają nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb konsumentów. Szczegółowe informacje i opis dostępnych metod e-płatności znaleźć można na stronie dostawcy https://www.dotpay.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *