Ekspres do kawy na kapsułki – czy warto w niego zainwestować?

Poranna świeżo zaparzona kawa nie tylko stawia na nogi, ale również poprawia nastrój i jest chwilą przyjemności, bez której nie może się obyć wiele osób. Na rynku można znaleźć wiele różnych urządzeń, które pomogą Ci w przyrządzeniu pysznego napoju, ułatwią cały proces, a kawa będzie smakowała jak ta z kawiarni.

Co warto wiedzieć o ekspresie do kawy na kapsułki?

W Smartix.pl wyjaśniamy i przybliżamy działanie różnych technologii. Ekspresy na kapsułki mają prostą i intuicyjną budowę, dzięki czemu parzenie kawy jest jeszcze przyjemniejsze. Na początek wystarczy wlać wodę do specjalnego zbiornika, który najczęściej znajduje się z tyłu ekspresu i włożyć kapsułkę z ulubioną kawą do podajnika. Następnie specjalna pompa zasysa wodę i przepompowuje ją przez ekspres, gdzie element grzejny podgrzewa ją do idealnej temperatury. Gorąca ciecz zostaje przelana przez kapsułkę ze zmieloną w środku kawą, która wąskim otworem wypływa do podstawionej filiżanki. Całość tego procesu trwa zaledwie kilka chwil.

Zalety ekspresów do kawy na kapsułki

Największą zaletą tego typu ekspresów jest znaczna oszczędność czasu. Jeśli rano ledwo starcza Ci go, aby zjeść śniadanie, kawę przygotujesz w międzyczasie. Jedna kawa robi się krócej niż gotowanie wody w czajniku, a nie trzeba przygotowywać całego procesu, jak w przypadku ręcznego wsypywania kawy do filiżanki. Kawa z kapsułki jest od razu idealnie zaparzona i gotowa do spożycia. Ponadto obsługa jest prosta, a na każdym opakowaniu kapsułek jest szczegółowo napisane, ile wody należy przelać przez produkt. Dużą zaletą jest również szeroki wybór kaw i producentów, dlatego możesz przygotować ulubioną kawę jak z kawiarni w zaciszu własnego domu. Ekspresy na kapsułki działają w ten sposób, że zawsze otrzymasz taki sam smak kawy – to nie ma prawa się nie udać! Kapsułki są hermetycznie zamknięte i otwierane dopiero podczas parzenia, stąd ich świeży, głęboki smak za każdym parzeniem. Po otwarciu paczki kawy mielonej, zanim zostanie zużyta, jej smak ulotni się pod wpływem tlenu, co nie zdarza się przy użyciu kapsułek w ekspresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *