Jak wybrać kinkiet do łazienki?

Jako że czasy się zmieniły, w celu uzyskania źródła światła nie musimy już wytapiać wosku czy kuć lichtarzy i kandelabrów, możemy udać się po prostu do sklepu z lampami. Podpowiadamy: imponująca oferta różnego rodzaju lamp znajduje się pod adresem: lampystudio.pl.

Gdzie ja jestem?

W zależności od wielkości przestrzeni, która wymaga oświetlenia, musimy zdecydować, między innymi o natężeniu światła, ilości żarówek, wreszcie samym ustawieniu lamp. Wraz z powszechnym dostępem do elektryczności, wchodząc do rodzaju pomieszczeń, odruchowo sięgamy na pewną wysokość, w miejsce np. przy framudze drzwi. Zazwyczaj po prawej, przed wejściem lub już w środku pomieszczenia. Klik – łazienka, klik – przedsionek.

Największej standaryzacji ulegają w tej dziedzinie, rzecz jasna, miejsca z których korzystają ludzie, tj. sieciowe hotele, restauracje, przedszkola, szkoły. W blokach czy tzw. apartamentowcach mieszkańcy mogą wiele zmienić, ale w należących do nas przestrzeni – biurowej, handlowej, prywatnej, niezależnie, czy dysponujemy loftem, kawalerką w bloku, oryginalnym metrażem w kamienicy – z pomocą światła możemy naprawdę dużo.

Ze scen Paryża

Jedną z ciekawych odmian oświetlenia jest kinkiet (z francuskiego quinquet – lampka oliwna, ale też ślepie, oko). Lampa boczna, z początku składająca się z wypolerowanej wypukłej owalnej blachy lub lustra odbijała światło świecy, dodatkowa często przy zastosowaniu specjalnego klosza. Rozproszone w ten sposób światło robiło wspaniałe wrażenie, którego z czasem zaczęli pragnąć również teatralni bywalcy.

Kinkiety przeniosły się zatem do miejsc wymagających budowania szczególnego nastroju – kabaretów, kawiarni, foyer, salonów, korytarzy. Wszędzie tam, gdzie potrzebna była swobodna, sprzyjająca beztroskiej lub intymnej rozmowie, atmosfera, z pomocą przychodziły kinkiety. Bez ostrego, obnażającego wszystko światła. W dyskrecji, elegancji, cieple.

Jeszcze chwilę!

Każdy z nas pamięta taką chwile, gdy, będąc u kogoś pierwszy raz, czy też w restauracji czy innym publicznym miejscu, odnalazłszy po omacku przycisk światła, zamarł na chwilę z zachwytu. Czasem po chwili dopiero orientujemy się, gdzie jesteśmy, że oto znaleźliśmy się w łazience. Dzieje się tak najczęściej z powodu zaskakującej aranżacji wnętrza, jakości sprzętów, ale nie byłoby to wszystko tak zadziwiające, gdyby nie szczególny rodzaj oświetlenia, jakim są kinkiety do łazienki.

Występujące w ofercie sklepu internetowego, znajdującego pod adresem lampystudio.pl, kinkiety mają wiele zalet. Dają ciepłe, intymne światło, lubiane w łazience przez wszystkich, którym, np. nie w smak ostre światło poranka. Jest odpowiednie dla tych, którzy przed snem lubią przejść przez przyjemną buforową komorę (nie mówiąc już o tym, jak wspaniale prezentuje się w ciepłym bocznym świetle nasza skóra). Kinkiety łazienkowe najlepszych producentów z LampyStudio są nie tylko bezpiecznie zaprojektowane, ze specjalnym przeznaczeniem do wilgotnych powierzchni, ale, co równie ważne, pasują do różnych stylów. Jeszcze chwilę, już wychodzę. Zgaszę tylko światło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *