Jaki materac dmuchany kupić pod namiot, na Survival?

Jaki materac dmuchany wybrać na survival, aby po całym dniu pełnym wrażeń móc spokojnie wypocząć przed kolejnymi przygodami? Wbrew pozorom dobór odpowiedniego materaca pod namiot, który nie zagwarantuje nam bólów pleców na następny dzień, nie należy do łatwych zadań, dlatego też podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Materac do namiotu dedykowany na wyprawy survivalowe, które bardzo często odbywają się na górzystym i nierównym terenie, powinien cechować się właściwą wytrzymałością, a także grubością i parametrami izolującymi podłoże od naszego ciała. W zależności od tego ile osób ma na nim spać wyróżnia się natomiast dwa rodzaje materaców.

Jednoosobowy

Jednoosobowy materac dmuchany do namiotu, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do spania na nim jednej osoby. Tego typu modele są zazwyczaj węższe i cechują się także niższymi parametrami wytrzymałościowymi, jeśli chodzi o ich obciążenie. Dlatego nie warto próbować spać na nich w dwie osoby, ponieważ nie będzie to wygodne nie tylko ze względu na brak miejsca na materacu. Dostępne tutaj materace dmuchane jednoosobowe od Intex Market to modele, które posiadają solidną konstrukcję, wzbogaconą o odpowiednie parametry izolujące. Dzięki czemu wszystkie nierówności podłoża są na nich niewyczuwalne.

Dwuosobowy

Materac dmuchany do namiotu w tym wariancie cechuje się przede wszystkim większymi wymiarami, zapewniającymi właściwy komfort wypoczynku dla dwóch osób. Jednak warto pamiętać, że za większymi wymiarami idzie także jego większa waga, co jest niezwykle istotne w trakcie pieszych wycieczek. Cena za materace do namiotu dla dwóch osób, nie jest zazwyczaj o wiele wyższa w porównaniu do jednoosobowych modeli. Dlatego, jeśli planujemy wypad we dwoje, a rozmiary naszego namiotu pozwalają nam na jego zakup, warto wybrać właśnie tę opcję.

Czy cena ma znaczenie?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki materac dmuchany do spania wybrać, w sieci można napotkać na wiele różnorodnych modeli, które różnią się między sobą ceną w zakresie nawet kilkuset złotych. Pojawia się wtedy pytanie, czy cena w tym przypadku ma jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście, że tak. Droższe materace pod namiot cechują się lepszym wykonaniem z odporniejszych materiałów, gwarantujących ich dłuższą trwałość. Jednak jeśli nie wybieramy się regularnie na wyprawy namiotowe, ich zakup nie ma najmniejszego sensu, ponieważ nawet najlepsze i najdroższe materace dmuchane do namiotu po kilku latach w szafie tracą swoje pierwotne właściwości. Dlatego dla osób, którym zdarza się spać na łonie natury od czasu do czasu odpowiedzią na pytanie, jaki materac dmuchany polecacie, jest wersja ekonomiczna, której parametry w zupełności zaspokoją podstawowe wymagania takich użytkowników.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Bez względu na to, jaki materac dmuchany wybierzesz, powinieneś zwrócić uwagę na kilka niezwykle kluczowych parametrów, jakimi dobrej jakości model powinien się cechować. Pierwszym z nich jest rodzaj i grubość materiału, z jakiego został wykonany materac. Warto, aby było to kilka warstw, zapewniających jego lepszą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, a także skuteczniejszą izolację od podłoża. Drugim aspektem jest wykończenie materaca. Z pozoru mało istotne przyjemne welurowe pokrycie powierzchni, daje duży komfort spania na materacu, a także niwelują irytujący odgłos „szurania” w trakcie zmiany pozycji podczas snu. Materac do spania dwuosobowy warto, aby posiadał także wielokomorowa budowa, która zapewni brak przesuwania się powietrza w jego wnętrzu przy ruchach drugiej osoby.

Podsumowując, to jaki materac dmuchany wybrać, zależy przede wszystkim w głównej mierze od tego, czy wybieramy się na wycieczkę sami, czy we dwoje, a także częstotliwości jego użytkowania po zakupie. Dla osób sporadycznie korzystających z uroków spania na łonie natury polecamy materace dmuchane do namiotu w ekonomicznej wersji, które w zupełności zaspokoją ich potrzeby. Z kolei osoby często uczestniczące w wyprawach survivalowych lepiej, aby postawiły na droższe, ale i wytrzymalsze modele, które zapewnią dłuższy okres ich eksploatacji bez żadnego szwanku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *