Wiele gałęzi gospodarki podczas produkcji generuje spore ilości pyłu wewnątrz swoich budynków. Tego typu zanieczyszczenia są uciążliwe i szkodliwe dla pracujących tam osób. Taki wszechobecny kurz może powodować różne dolegliwości związane z układem oddechowym, oczami czy skórą. Sposobem na to jest odkurzacz przemysłowy. Instalacja takiego urządzenia w twoim zakładzie może wiele zmienić.
W jakich miejscach instaluje się odkurzacze przemysłowe?
Odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na dwa główne typy. Pierwszy z nich do gałąź urządzeń stacjonarnych. Są to sprzęty na tyle duże, że niemożliwe by było ich przesuwanie pomiędzy pomieszczeniami. Świetnie sprawdzają się jako jednostka napędowa centralnego układu ssącego. Drugi typ to odkurzacze mobilne, które łączą w sobie najlepsze cechy zwykłych sprzętów domowych z wielką mocą przemysłową. Zarówno jedne jak i drugie sprawdzą się w różnych zakładach pracy. Będą to stolarnie, stalownie, warsztaty samochodowe czy magazyny.
Co pochłaniają odkurzacze przemysłowe? Lista jest bardzo długa
Sprzęt tego typu nie jest zwykłym urządzeniem. Z uwagi na wysokoobrotowe i wydajne turbiny, takie odkurzacze przemysłowe generują ogromny ciąg powietrza. Dzięki temu doskonale pochłaniają cząstki stałe, pyły i kurz. Wiele z nich jest przystosowanych do substancji płynnych i cieczy. Niezwykle istotny jest układ filtrujący. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń wewnątrz zbiornika. Składa się na niego szereg filtrów, w tym także hepa.
Jak zasilać odkurzacze przemysłowe? Generalnie preferowane są dwie metody
Większość z odkurzaczy przemysłowych zasilana jest z sieci elektrycznej. To proste rozwiązanie pozwoli ci szybko uzyskać maksymalną moc urządzenia. Niektóre dostępne są także w wersjach dostosowanych do pracy dzięki energii wytwarzanej przez sprężone powietrze. Jest to szczególnie przydatne w zakładach, które już posiadają taką instalację.