Vlogi firmowe – czy warto je nagrywać?

Produkcja vlogów firmowych jest doskonałą alternatywą dotychczas używanych blogów internetowych. Jako aktywni użytkownicy sieci, lubimy to, co ładne, ciekawe i przejrzyste. Wolimy słuchać i oglądać aniżeli czytać. Stąd też rosnące zainteresowanie produkcjami video w branżach e-commerce. Czym są vlogi firmowe i dlaczego warto je wykorzystać w budowaniu wizerunku marki?

Vlogi firmowe – czym są?

Vlogi firmowe to nic innego, jak filmy video w postaci firmowego video bloga. Mogą to być zarówno filmiki instruktażowe, poradniki, jak i materiały ukazujące życie firmy od wewnątrz. Materiały tego typu mają na celu budować wizerunek marki, stworzyć skupioną wokół niej społeczność, wypromować usługi, zwiększyć zasięgi, a przede wszystkim… generować zyski. Tworzenie firmowych produkcji video to jednak niełatwe zadanie. Kiepskiej jakości materiały filmowe nie zaintrygują odbiorców ani tym bardziej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Warto bowiem zasięgnąć pomocy bogatych w wiedzę i doświadczenie specjalistów, by wznieść swoją firmę na wyższy szczebel. Wrocławska firma Flipside, którą znajdziesz tutaj – https://flipside.pl/vlogi-firmowe/, od wielu lat zajmuje się produkcją profesjonalnych materiałów video i nie tylko. Zajrzyj koniecznie na powyższą stronę i razem stwórzcie coś niesamowitego. Wykorzystanie materiałów video jest skutecznym narzędziem do przyciągnięcia nowych klientów. Flipside przygotuje atrakcyjne dla klientów vlogi firmowe, promując przy tym twoje usługi czy produkty.

Wizerunek firmy

Jednym z głównych założeń tworzenia vlogów firmowych jest budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Działania marketingowe oparte o doskonale opracowaną strategię pozwolą nam tego dokonać. Małe, jak i duże firmy coraz częściej sięgają po innowacyjne i zaawansowane technologicznie techniki, aby zaistnieć w świadomości klientów. Vlogi firmowe są bowiem skutecznym narzędziem, które nie tylko przysporzy nam korzyści materialnych, lecz także wpłynie pozytywnie na postrzeganie naszej marki. Dzięki pokazaniu tzw. ludzkiej twarzy firmy i tego jak funkcjonuje wewnątrz, zmniejszymy dystans pomiędzy nami a klientem. Firma zacznie być utożsamiana z konkretnymi osobami, nie tylko z usługą.

Duży zasięg działania

Działania marketingowe w głównej mierze opierają się na zwiększeniu widoczności w Google. Co powiesz na wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w platformie YouTube? Serwis ten jest drugą tuż po Google wyszukiwarką, a co za tym idzie, koszty „promowania się” ulegną znacznemu obniżeniu.

Edukacyjny charakter vlogów firmowych

Video blogi sprawdzają się świetnie jako poradniki edukujące i ukazujące sprawdzone sposoby korzystania z twojego produktu. Użytkownicy dostaną ciekawe treści, tym samym pozyskasz klientów, którzy będą chętnie polecali twoje usługi szerszemu gronu. Edukacja i promocja marki w jednym? Jesteśmy na tak!

Profesjonalizm to podstawa

Korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów, szansa na uzyskanie niesamowitych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie znacząco wzrasta. Profesjonalny materiał video w oparciu o specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowany zespół, przyciągnie użytkowników, zaintryguje ich i sprawi, że pozostaną na dłużej. Kiepskiej jakości produkcje video nie skupią uwagi widzów.

Bądź ekspertem

Efektowna forma vlogów firmowych pokazuje, że jest to idealny sposób na przyciągnięcie zainteresowanych naszą usługą klientów. W kilkuminutowym filmie możesz zawrzeć najważniejsze informacje, tym samym przedstawisz swoją ofertę w sposób niezwykle atrakcyjny. Co więcej, vlogi te pozwolą ci wypromować swoją markę w roli eksperta danej branży. W prosty sposób przekaż klientom pożądane przez nich informacje i obserwuj widoczne gołym okiem rezultaty. Jak widzicie, produkcja profesjonalnych vlogów firmowych niesie ze sobą wiele korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *